ZA VODOU

Klášterní 152, Sázava; tel.: 327 321 599

Bloudili jsme po Sázavě a nemohli najít hospodu, která by nelákala pouze VIP hosty, ale otočila svou vlídnou tvář i k prostým poutníkům. Nakonec jsme se obloukem vrátili k Hostinci za vodou. A zatímco ostatní restaurace zely poloprázdnotou, tady bylo na parkovišti auto na autě a uvnitř našlapáno, ale volný stůl se najít dal. Později jsme se přestali divit, proč je tu tak plno — porce obrovské, ceny lidové, v krbu praskal oheň a atmosféra byla vůbec příjemná. Proti své vůli jsme si dali oběd (no nekupte to za ty prachy) a málem se rozhodli, že tu projíme a propijeme zbylé peníze a už nikam dál nepůjdeme.
Na prosklené verandě s vlastním výčepem (3 baržidle) vlevo vzadu vedle krbu a zásob dřeva se nachází 5 stolů z tmavého dřeva a s lavicemi, ke každému se vejde 7 hostů, pod okny jsou podélně dva stoly s osmi místy a před výčepem jeden menší pro 6 lidí, tentokrát s židlemi.
Celou jednu stěnu tvoří roztahovací okna (rád bych to tu viděl v létě, jak je to řešeno), protější je normální zeď s okny do lokálu. Strop je dřevěný.
Ve vlastním lokálu je 6 stolů, z toho jeden ve výklenku, výčep-bar je přímo proti vchodovým dveřím. Z lokálu vedou dveře na terasu a do zahrady. Vedle nich je WC, které je prostě super, i ženy si mohou vybrat ze dvou místnůstek, papír je k dispozici, je to tu čisté a voňavé.
Polední menu pořídíte za 62,50, mají i slušný výběr hotovek od 50 do 60 korun. Polévka je za 14. Porce jsou velké, jídlo velmi chutné. Pivo je velmi dobré, jen zamrzí, že je (vyjma speciálu) čepováno do skla Budvaru, čímž jsou návštěvníci mateni. Logo Budvaru nese i pípa a štít nad hospodou.
Obsluha je příjemná, psi nejen nejsou vyháněni, ale jsou vítáni miskou s granulemi a vodou.

Otvírací hodiny

  Po - Čt 10 - 22
    Pá 10 - 23
    So 11 - 23
    Ne 11 - 22

Sortiment piva:

Ferdinand 10%..........15.80
Ferdinand 12%..........19,80
7 kulí.................15,- (0,4l)
Poslední záznam 17.3.2005. Cena je za půllitr a v korunách.
FERDINAND