RESTAURACE ZAKŠÍN

Dubá-Zakšín

Kdysi to bývala nádherná trempská hospoda, pak bylo dlouho zavřeno a přestavovalo se to tu na penzion, ke kterému patří i nynější restaurace. Kdysi tu byl i krámek s potravinami, ten je zrušen.
Je to mezi Tupadly a Dubou jediná otevřená restaurace, strategicky umístěná na hlavním tahu. Nevím, jak to tu funguje coby penzion (ceny od 290,- Kč za osobu, noc a snídani), když mají v úterý totálně zavřeno, to asi vysypou turisty z postelí a nařídí jim vrátit se až ve středu.
Vchází se přes vstupní předsíňku, kde je klec s papoušky a odkud se nalevo dostanete do restaurace, rovně do recepce penzionu a napravo jsou WC (čisté, papír k dispozici), na kterých nechybí upozornění, že je smí používat jen hosté penzionu.
V restauraci je osm různě velkých stolů pokrytých červenými a bílými ubrusy Gambrinus, některé jsou odděleny zástěnou ze světlého dřeva. Celkem je v restauraci 42 míst. Výčep se nachází vpravo od vchodu, je obložen světlým dřevěným papundeklem. Stěny a strop jsou bílé, v rohu proti výčepu hraje televize, někdy bez zvuku, který doplňuje rádio.
Vaří se zde, hotovky pořídíte od 65 do 90 korun, minutky bez přílohy mezi 80 - 90 korunami (přílohy 15 - 20 Kč), polévku dostanete za 18 nebo 20 korun. Studená kuchyně nabízí utopence (15) a nakládaný hermelím (35).
Hospodský je celkem ochotný a vcelku příjemný, i když se tváří drsně. Psům byl vstup umožněn.

Otvírací hodiny

     Po  11 - 22
     Út   -
   St - Pá  11 - 22
     So  11 - 23
     Ne  11 - 22

Sortiment piva:

Gambrinus 10%......15,-
Prazdroj...........24,-
Ceny za půllitr v korunách. Zaznamenáno 18.5.2005
GAMBRINUS

PRAZDROJ