ZÁJEZDNÍ HOSTINEC

Želízy

Velmi příjemná hospůdka, kde se nám velmi dobře sedělo.
Z krátké předsíňky lze vstoupit doleva do výčepu nebo doprava do větší restaurace (sedm stolů po čtyřech místech, ubrusy Staropramen tnmavozelené). Taky se tudy chodí na WC (čisté, útulné, papír k dispozici i ostatní propriety). Před hospodou je ještě jeden dřevěný stůl s lavicemi.
Výčep je celý ve světlém dřevě, podélně s delší stěnou se táhne vyzděná a hnědými kachlíky obložená výčepna piva, před ní leží dva stoly (černé dřevo, pokryty světlezelenými ubrusy Staropramen) s osmi místy, jeden stejně velký je i vedle pípy. Lavice a židle jsou opět ze dřeva světlého.
Na zdech visí desítky žertovných obrázků, které vytvořil zřejmě nějaký místní umělec ("Slaba") a na kterých je vždy někdo ze štamgastů či známých lidí z obce, velmi často s půllitrem v ruce, a komentuje nějakou zábavnou situaci.
Vaří se tu velmi dobře, porce velké, jídlo chutné. Polévka (dršťková) přišla na 14 korun (rohlíky domácí pečené), minutky i s přílohou od 80 do 90 korun. V nabídce jsou i hotová jídla, cenu jsme nezjistili. Pivo je vynikající.
Obsluha je velmi příjemná, hovorná, optimisticky naladěná, v prodeji je rovněž nedělní Blesk (a možná i nenedělní).

Otvírací hodiny

     Po   -
   Út - Ne  10 - 21

Sortiment piva:

Staropramen 10% světlý....15,-
Staropramen Granát........16,- (0,4 l)
Poslední záznam 18.4.2004. Cena je za půllitr a v korunách.
STAROPRAMEN