U ZÁBRANSKÝCH

Hlubočepská, Praha 5

Strategicky umístěná hospoda na cestě z Prokopského údolí. Není z nejstarších, řekl bych, že ji otevřeli docela nedávno.
Je zde celkem malý prostor, v době špičky (obědy a podobně) se hledá místo dost těžce. Za dveřmi vlevo je na jakési pseudozídce bar se čtyřmi baržidlemi různých typů. Vpravo napříč k oknu jsou tři dlouhé stoly (pro 6 a pro 8 hostů), před barem jsou dva navzájem zídkou oddělené stoly do čtverce, kam se vejde také po šesti návštěvnících, z nichž někteří můžou sedět na lavici. No a u stěny vlevo je ještě jeden úzký stůl. Ubrusy jsou hnědé a červené firemní Krušovice.
Obejdeme-li bar, najdeme dveře jako do perníkové chaloupky, kterými se chodí na WC (nebo do kuchyně, jak libo), pokud jsou ale otevřené, neznalý host se nedohledá, kam s přebytkem tekutiny ve svých útrobách. Na WC se jde do patra po točitých schodech, je to celkem dlouhá štrapáce, okořeněná pro dámy nápisem na dveřích, že pokud jsou tyto zamčené, je buď obsazeno, nebo najdou klíč dole na baru. WC samo žádná sláva a v zimě nedoporučuji dlouhý pobyt, je zde zima jako v morně.
Mezi barem a dveřmi na WC je hrací automat, v pravém horním koutě televize, od baru se line z jakéhosi akustického zařízení příliš hlučná hudba, časem ovšem snesitelně ztlumená.
Místnost je vyzdobena tmavohnědými trámy, parohy, chomouty, kukačkami, před barem je freska "Dej bůh štěstí", obrázek pejska, kola od vozu, bar je artefakty přímo přeplácán (meč, nábojový pás, kraví lebka, lyže...), ale nevytváří to tu bohémskou atmosféru, jako třeba ve Vršovicích U Regenta.
Klad je, že na dveřích jsou vylepeny jízdní řády autobusů MHD, zápory jsou dva: V zimě je tu opravdu zima a potom - obsluha těžce nestíhá. Vypadalo to na rodinný podnik, ale poněkud amatérský.
Jídlo je celkem chutné, lepší průměr, ale na minutky se dlouho čeká. Hotovky se dají pořídit mezi 45 a 55 korunami, minutky jsou v relacích 59 - 100 Kč, polévka 15,- Kč (bramboračka poněkud velmi opepřená). Taky jsou k mání všelijaké palačinky a poháry, leč ochutnat nám nebylo dopřáno, personál nestíhal. Jinak je obsluha standartně přívětivá.
Pivo zde čepují celkem dobré. Kromě čepovaných desítek mají i krušovickou dvanáctku a černou desítku, ale jen v lahvi. Pivo čepují do značkového skla.

Otvírací hodiny

denně 11 - 22; Pá-So se zavírá až když se chce

Sortiment piva

Staropramen 10%......16,- (v normě)
Krušovice 10%........16,- (v normě)
Ceny v Kč a za půllitr. Zaznamenáno únor 2003
STAROPRAMEN KRUŠOVICE