NA KRÁSNÉ VYHLÍDCE

Na dolejší 35, Praha 8; tel.: 603 865 100

Krásná vyhlídka je prý ze zahrádky, ale tya byla na podzim mimo provoz a zevnitř jsme neviděli nic, jen tmu za okny a kus zdivočelého trávníku.
V hlavní místnosti (výčep je v jakési předsunuté místnůstce) je 9 různě velkých stolů (se dvěma, čtyřmi, šesti či osmi místy), celkem se vejde 50 hostů. Nábytek je z polotmavého dřeva, stoly na masivních nohách jsou jen s malými zelenými ubrusy Pilsner Urquell, pouze jeden stůl kryje ubrus velký, aby zamaskoval, že sem vlastně nepatří, zřejmě je ze zahrádky.
Okrové stěny zdobí jen několik obrázků střední velikosti, podlaha je dřevěná, sem tam krytá prošlapaným kobercem perského stylu. Ústřední topení je napůl zapuštěno do podlahy.
WC je IA kvality, čisté, prostorné, ale hodně převoněné, papír k dispozici.
Po točitých schodech se dá sestoupit do suterénu, kde je salonek (vinárna). Venku je zahrádka, šest prkenných stolků se čtyřmi židlemi pod hranatými slunečníky Pilsner Urquell, ve spodnějším patře pět dlouhých dřevěh stolů s lavicemi, na které se vejde po osmi lidech, pod širým nebem. Zdá se, že v létě venku funguje grill či něco podobného.
Jídlo je zde poměrně dražší, polední menu 85 korun, minutkové speciality přes 160 (bifteky 240) korun. Slušné porce, ale nebyla to zase až taková sláva, co se chuti týkalo, zejména u příloh z brambor. Maso bylo poměrně zdařilé a saláty taky, zvláště pak řecký, jak si libovala Verena. Tataráky zde prý taky nemají chybu (nabízejí i tatarák z lososa). I nějaký ten banán v čokoládě či zmrzlinový pohár se tu najde. Polévka přijde na 28 korun.
Co mě ale pohoršilo, že v nápojovém lístku nabízeli (anglicky a česky) produkty Interbrew (Staropramen, Kelt, Velvet), ale na čepu točili SABMiller. Pivo nám sice chutnalo, ale nepřipadá mi to seriózní (a mám jakousi nedůvěru k restauracím, kde často a bezdůvodně - okamžité výhody vyjímaje - mění značky piva). Jinak bylo pivo správně čepováno do firemního skla.
Po půl roce byla na čepu stejná piva, tak to snad s tou častou změnou sortimentu nebude tak zlé.
Pro zajímavost - čistá voda Aquilla zde stojí stejně jako Prazdroj.
Obsluha je příjemná a ochotná, rychlost vyhovující. Psi sem mohou (v doprovodu svých pánů).

Otvírací hodiny

   denně   12 - 24

Sortiment piva:

Gambrinus 10% ........18,- 
Kozel tmavý 10% ......18,- 
Prazdroj..............27,- 
Ceny v korunách a za půllitr. Poslední záznam 3.5.2003
PRAZDROJ VELKOPOPOVICKÝ KOZEL

GAMBRINUS