HOSTINEC VODĚRADY

Frýdštejn-Voděrady 35; tel.: 483 393 101

Ve třicetistupňovém vedru jsme se sem dotáhli z Frýdštejna a jen doufali, že bude otevřeno. nebylo, ale pan hospodský nám poskytl pivní pomoc a do otvírací hodiny jsme nebyli jediní takoví, protože kolem hospody vede cyklostezka.
Nejdřív jsme seděli venku, kde jsou naproti přes ulici čtyři stoly z tmavého dřeva, ke kterým se na lavice vejde šest hostů ke každému (možná i osm, kdyby se chtěli mačkat). Přesto že jsme dostali slunečník, uvítali jsme, když jsme vzápětí po otvíračce vlezli mezi chladivé hospodské stěny.
Výčep se nachází vlevo, je podobně jako stěny obložen světledřevěnými palubkami, před ním stojí jeden stůl se šesti židlemi. Rovně se dostanete do lokálu s dřevěným nábytkem typu "selská jizba", vejde se sem asi 20 hostů. Pod oknem je ještě kulečník (karambol) a vlevo v koutě televize. Napravo z lokálu vedou dveře do nádherného sálu, bohužel, když nám ho hospodský ukazoval, už jsme nebyli příliš schopni vnímat realitu. Ale zde se pořádají různé zábavy a pokud máte doložku nejvyšších výhod, můžete na sále i přespat.
Studené pochoutky k pivu (utopenec 15 korun, tlačenka a párky 25,-) jsou naprosto vynikající.
Obsluha je velmi příjemná a ochotná, psy nikdo nevyhazuje, pokud nezlobí.

Otvírací hodiny

     Mimo sezónu jen o víkendu
       Pá    17 - ...
   So, Ne    12 - ...

Sortiment piva:

Svijanský Máz 11%.........15,-
Ceny za půllitr v korunách. Zaznamenáno 28.5.2005
SVIJANY