VLTAVANKA

Davle, čp.3

Zvenku vypadala docela honosně, skoro jsme se s naším smradipejskem (někde se vyválel na chcíplé rybě či co to bylo) ostýchali vlézt dovnitř, ale personál byl k nám vlídný a vymezil nám místo v koutku u dveří.
Dovnitř se vchází po pár schůdkách a v malé předsíňce doleva. Hned za dveřmi je hrací automat, nalevo pod okny tři čtvercové stoly (umakarťáky bez ubrusů) se čtyřmi židlemi, uprostřed místnosti před výčepem je jeden delší stůl pro osm hostů. Nad vchodovými dveřmi visí pár fotbalových (prvoligových) dresů (a jeden z lustrů je ve tvaru i barvě fotbalového míče), nad tabulí s nabídkou vedle výčepu visí oslavné tablo místního nohejbalového spolku, vystaveno je pár pohárů. Podlahu kryje lino, stěny jsou vymalovány hnědým válečkem na světlém podkladě.
Vzadu se nachází ještě jedna větší místnost asi pro 50 lidí, stoly jsou opatřeny červenobílými ubrusy Budvar, je to tu trochu nóblejší. Stěny zdobí různě stará tabla Vltavského spolku.
Najít to správné WC je sice trochu bludiště, ale jsou čistá a papír je k dispozici, žebrat o klíč ve výčepu netřeba.
Studené pochoutky pořídíte za 16 - 20 korun (tláča, párky, sekaná, utopenci, sendvič), stogramové hotovky mezi 45 - 52 korunami, stopadesáti gramový řízek za 64 případně 68 korun (podle zvířete), je to i s přílohou. Smažák v ceně hotovek, polévka za 12 vočí.
Pivo je velmi dobré, pěna sametová, studené, ale nepřechlazené.
Obsluha docela stíhá.

Otvírací hodiny

   Po - Út  11 - 21
     St  11 - 13.30
     Čt  11 - 21
   Pá - So  11 - 23
     Ne   - 

Sortiment piva:

Budvar 10% světlý........15,-
Ceny v korunách a za půllitr. Poslední záznam 14.5.2003
BUDVAR