U VENDYSE

Ke mlýnu 140, Praha Újezd; tel.: 602 332 337

Malá hospůdka, zařízená jako horský sroubek. Příjemné prostředí, jen s jednou výhradou - stoly jsou nahuštěny tak na sebe, že host ani nemůže rychle vylézt z lavice, když na něj přijde náhlá příhoda břišní.
Vpravo u vchodu (od venkovní nepohody je oddělen malou předsíňkou či mezidveřím) je výčep cihlově obezděný, s koberečkem vepředu a s dřevěnými policemi. Uprostřed místnosti stojí dřevěný sloup, který drží dřevěné patro (tam se dostanete po dřevěných schodech vzadu, ale prý se zde neobsluhuje, aby si obsluha nepolámala nohy). Na sloupu visí jízdní řád městského autobusu.
Stolů je dole šest, čtyři pod okny v řadě, jeden u sloupu a jeden před schody do patra, celkem pojmou 25 hostů. Podél stěny jsou lavice, jinak židle. Jak jinak, dřevěné, stoly kryjí zelené a bílé ubrusy Staropramen.
Na celém prostoru je vidět ženská ruka, čisto, útulno, záclonky načinčané, ozdůbky vkusné. Místnost zdobí různé věci, co kdo přinesl nebo co dům dal - staré lyže s "botičkou", slamák, staré pivní lahve... V rohu naproti výčepu a taky v patře visí televize a na stěně za dveřmi vlevo je nástěnka se sportovními výsledky zřejmě místního klubu. Vedle výšepu je na stěně nad okýnkem do kuchyně několikrát podepsán hokejista Tomáš Vlasák a jsou zmiňovány některé akce, kterých se zúčastnil (obvykle nějaké mistrovství).
Venku jsou na dvou místech tři dřevěné stoly s lavicemi, každý pro šest lidí, nechybí ani stojan na kola.
Nabídka jídla je vyvěšena na tabulích a minutky mají svůj tištěný jídelní dvoustránkový lístek. Polévka přijde na 15 korun, studené pochoutky od 15 Kč (párky, klobása, matesy, hermelín, tlačenka), hotovky, které ale chutnají a porce jsou obrovské jako speciality za 49 korun, řízek za 69, sakum prdum s přílohou a oblohou. Taky mají ještě bramboráčky se zelím a nebo nějakou omáčkou žampionovou či jakou (45 vočí). Minutky vás přijdou na 70 - 80 Kč, přílohy za dvacku.
Pivo je vynikající, zamrzí spousta reklam na Lobkowicze, kterého tu točili zřejmě předtím. Včetně pípy!!!
WC je malé, ale čisté, host zde má ale pocit nedostatku soukromí. Papír ano, splachování na fotobuňku. Host se neunaví taháním za splachovadlo.
Obsluha je příjemná a ochotná.

Otvírací hodiny:

      Po - So  11 - 22
           Ne  11 - 21

Sortiment piva:

Staropramen 10%.......14,50
Granát................15,- (0,4 l)

Ceny v korunách a za půllitr. Poslední záznam 14.2.2004
STAROPRAMEN