VE DVOŘE

1.máje 225, Mnichovo Hradiště; tel.: 731 584 225

Běhali jsme po Mnichově Hradišti jako gazelí jehňata a kromě hotelu na náměstí nic otevřeného. Byla parná neděle lehce po poledni. Obchodní duch některých hospodských jde prostě někdy mimo mantinely mého chápání.
Vysílali jsme Vítka na kole na průzkumné výpravy, až se mu podařilo v trochu odlehlejší části města narazit na ostrůvek, nabízející osvěžení. Vybrali jsme si hospodu, kde měli ve štítě Svijany a za rohem malou zahrádku (tudíž nedošlo k dokonalému prozkoumání vnitřností restaurace).
Zahrádka - tedy spíš dvorek - je malá a útulná, jeden dřevěný stůl s lavicemi pro šest osob se nacházel pod stříškou, zbylé dva (4-5 míst u každého) byly nekryté.
WC funguje pro zahrádku zvlášť, je malé, ale čisté, dostupné a papír je k dispozici.
Teda, takové mexické fazole, jako tady, jsme ještě nejedli, chtělo se mi jásat a radovat se. I ostatní jídlo skýtalo spíš potěšení, než naopak. Pokrmy zde dostanete v cenovém rozsahu 62 - 95 korun, přílohy 18 korun, polévka 15. Svijanské pivo snad ani nemůže nebýt vynikající, jen mě zamrzelo, že ho čepovali do skla od Prazdroje, to už pak není ono.
Obsluha byla velmi příjemná ochotná a všímavá. O víkendu hraje živá hudba, občas se griluje nějaké to prasátko.

Otvírací hodiny

    Po  11 - 23
  Út - Čt  10 - 23
  Pá - So  10 - ?
    Ne  10 - 21

Sortiment piva

Svijanský Máz 11.......16,-
Prazdroj...............25,-
Ceny v Kč a za půllitr. Poslední záznam 17.7.2005.
SVIJANY

PRAZDROJ