VEČERNÍ ŠKOLA

Nad Kolčavkou 8, Praha 9; tel.: 608 822 209, 775 314 031

Tak tohle byla bomba. Ani jsme nepočítali s tím, že zajdeme, jen nás zaujal nápis na průčelí domu (Jánošíkova čéška či co, diskutovali jsme nad tím, co to je, možná to byla cérka), pak si Ilona všimla, že mají Hoegaarden a tak jsme se rozhodli naši procházku kolem Rokytky příjemně zakončit.
Je nutno z průjezdu domu sestoupit vlevo po schodech do sklepních prostor, ale výsledek nemá chybu. Vynikající atmosféra vás udeří mezi oči, i když je patrné, že interiér je docela nový. Pokud chce někdo udělat dojem na slečnu nebo obchodního partnera, je to tu ideální. A v době naší návštěvy skoro ani noha, asi se tu o tom ještě neví.
Restauraci tvoří tři místnosti uspořádané do L, v první je dlouhý výčep a naproti němu pult na stojáka s pěti baržidlemi, které ale původně měly stát u výčepu, jak napovídá opěrka pro nohy, ale asi tam překážely. Ve druhé místnosti stojí po vnějším obvodu pět tří až pětimístných stolků, naproti nim jeden stolek pro hráče šachu, vedle kterého je malé pódium s klavírem a xylofonem, protože tady se totiž taky občas hraje komorní jazz, a to zdarma. Ve třetí místnosti jsou stoly umístěny po obou stranách uličky, která vede do kuchyně.
Nábytek je vyroben z polotmavého dřeva, u stěn se sedí na lavicích, jinak jsou k dispozici židle. Na stolech leží jen malý zelený ubrousek Staropramen. Stěny jsou cihlové, stropy klenuté, podlaha prkenná. U stěny, která odděluje první dvě místnosti, jsou umístěna krbová kamna, ale teplo se tu vyrábí většinou jinak, nenápadně umístěným topením.
Velmi dobře se tu vaří, i když ceny nejsou nejnižší. 200gramový vepřový stejk přijde od 150 korun výš, příloha obvykle na 30 korun. Přes poledne je v nabídce několik jednodušších jídel do stovky.
WC je koedukované (2 mísy), čisté, dostupné, papír k dispozici.
Obsluha je příjemná a rychlá.

Otvírací hodiny

    denně   11 - 24

Sortiment piva:

Staropramens 10% .......21,-
Staropramens 12% .......25,-
Stella Artois ..........29,-
Hoegaarden .............39,-
Ceny v korunách a za půllitr. Poslední záznam 3.10.2006.
STAROPRAMEN

STELLA ARTOIS HOEGAARDEN