U ZDI

Ocelářská, Praha-Libeň

Nalákal nás sem přítel naší společné známé poté, kdy byl s námi na Žižkově v Chaloupce a ohrnul nos: "Tady se mi moc nelíbí. Pozvu vás do daleko lepší, super hospody, kam chodíme ovčas na sleziny."
Už zvenku nám bylo jasné, že to moc super nebude. Místnost, kam jsme si přišli zahrát, byla totiž plná hracích automatů v provozu, takže gambleři se hemžili přímo mezi námi.
Jinak by to tady nemuselo být špatné. Hospoda je rozdělena na tři místnosti v řadě za sebou, dveře mezi nimi nejsou. Výčep je vlevo a proti němu dva stoly nejspíš pro stálé hosty, tipoval bych to tak na 12 míst, ze strany je k výčepu přilípnut ještě jeden stolek pro dva. Kolem výčepu se jde na WC, je dostupný a papír k dispozici, jinak pátá cenová.
Po stranách prostřední místnosti je po dvou stolech, odhadem dohromady pro třicet hostů, a v již zmíněném salonku-herně jsou kromě automatů a elektronických šipek dva stoly, celkem se vejde asi 20 lidí.
K jídlu je studená kuchyně, klobása (dvě nožičky) přes 40 korun, tlačenka tuším kolem dvaceti.
Hospodská cpe do lidí pivo pod tlakem, ještě máte třetinu sklenice a už před vámi stojí plné pivo. Málokdo to vydrží, navíc pivo je velmi pitelné bez nepříjemných vedlejších účinků vyjma opilosti.
Venku před hospodou je ještě zahrádka.

Sortiment piva:

Staropramen 10%
Zaznamenáno 10.5.2005
STAROPRAMEN