U STARÉ POŠTY

Opletalova 17/1964, tel.: 224 221 523

Restaurace se nachází na rohu ulice, naproti končícímu Sherwoodu (Vrchlického sady). Ale vyšší cena piva zaručuje, že si v ní nedávají dostaveníčko bezdomovci a jiní obyvatelé Hlavního nádraží a přilehlých prostor.
Sál se točí kolem výčepu, který je hned proti vchodovým dveřím, opatřeným dřevěnou přepážkou, která v zimě působí jako přechodová komora. Ze strany hospody jsou na ní háčky na kabáty. Přímo v lokále jsou 4 stoly, kam se vejde asi 20 - 25 lidí, v nitru odděleny chladící skříní jsou tři poloboxíky s lavicemi pro 12 lidí. Stěny jsou světlé, s obložením do výše asi 1,5m. Vpravo po schodech nahoru se lze dostat do salonku, jinak projdeme-li sálem, projdeme zadní prostor s dalšími třemi stoly (12 hostů) a přijdeme na zahrádku, kde je místo u dřevěných stolů na lavicích asi pro 50 hostů, a to pod dřevěnou, plátěnou anebo žádnou stříškou. Jen si vybrat. V zimě je zahrádka uzavřená a zateplená
Na WC se jde po točitých schodech dolů, což může způsobit kolotočový efekt hlavně u lidí, kteří již poněkud více požili. Je dobře dimenzované, papír k dispozici, ale dveře od místnůstky na kakání nemají kliku (otevřít ale jdou), což může neznalému hostu, za nímž zaklapnout dveře, vyloudit krůpěje potu na čele.
Pivo (Staropramen ležák) je vynikající, je točený z tanku, nijak zvlášť oslňující, ale dobře ošetřený a vcelku chutný. Restaurace se chlubí Stříbrnou pečetí kvality výčepu, i když pravda, tato je z roku 2000.
Obsluha je příjemná, ale stíhá plnit přání hostů jen s jistou časovou prodlevou, která může rozhodujícím způsobem ovlivnit množství konzumace.
Vaří se, mezi 9 - 11 hodinou nabízejí přesnídávky do 40 korun, v poledne (11 - 13 hodin) jsou k dostání hotovky kolem 60 - 70 Kč, minutky jsou přiměřeně dražší, od 100 korun výš, obvykle kolem stovky. Přílohy jsou za 20 - 25 korun. 4 druhy polévek (24 korun), husté, dobré. Studenou kuchyni (utopenci, tlačenka) dostanete od 22 korun.
Mají tu moc dobré sladkosti, třeba horké maliny, palačinky apod.

Otvírací hodiny

Pondělí až pátek  9 - 23
sobota a neděle  11 - 22

Sortiment piva

Staropramen 11% tmavý....23,-
Staropramen 12% světlý...22,-
Granát...................21,- (0,4l)
Prazdroj.................26,-
Velvet...................28,- (0,4l)
Kelt.....................32,- (0,4l)
Poslední záznam 17.3.2005
STAROPRAMEN

VELVET KELT

PRAZDROJ