U ROKYTKY

Václava Holého 7, Praha-Libeň

Kde čepují Svijanské pivo, je vždycky plno a tady tomu není jinak. Hospoda stojí na rohu u břehu Rokytky a vedlejší zařízení s prazdrojem a gambáčem zeje prázdnotou.
V místnosti hned za vchodovými dveřmi najdeme pod oknem tři šestimístné stoly a naproti u stěny další dva, výčep stojí v pravo a je umístěn našikmo. Vlevo pak projdeme do sálu-jídelny, která se lomí do L. Zde se dá sedět u čtyř čtyřmístných, jednoho šestimístného a jednoho desetimístného stolu, za rohem potom stojí dva pětimístné a jeden osmimístný stůl. A vedou tu dveře do kuchyně. Stoly, které pokrývají béžovozelené ubrudsy Svijany, jsou navzájem odděleny dřevěnými šprušlovitými paravány.
WC (IA, voňavé, čisté, dostupné, papír k dispozici) najdete vpravo na začátku druhé místnosti, ve výklenku před ním ještě straší hrací automat.
Levnější kuchyni by v Praze pohledal, přes poledne mají hotová jídla do 70 korun, večer potom minutky maximálně do 80 korun, přílohy do 25,- Kč. V nabídce bývají až tři polévky za 16 - 19 korun.
Nevaří se, hladový host si musí k pivu pomoci tyčinkami nebo buráky.
Obsluha je vcelku přívětivá, v poledne se chodí platit k pokladně u výčepního pultu, večer vás skásnou u stolu. Ale pozor - většina stolů bývá rezervovaná, naštěstí s udáním hodiny, takže leckdy můžete stihnout dlabanec a pivko i přesto.
Platí zde stravenky Gastrotur, TicketPro, Checque deJeuner, EXIT group.

Otvírací hodiny

     Po - So   10 - 22
          Ne   12 - 22  

Sortiment piva:

Svijanská Desítka 10%.......15,-
Svijanský Máz 11%...........17,-
Svijanský Rytíř 12%.........18,-
Svijanský 13%...............18,-
Svijanská 13%...............18,-
Kvasničák 12,5%.............18,-
Ceny v korunách a za půllitr. Zaznamenáno 13.3.2007
SVIJANY