U PETRŮ

Včelná 23/380; tel.: 387 250 173

Čistá restaurace snažící se o sladěný interiér ve vesnickém stylu. Dovnitř se vchází skrz malou předsíňku, kde je jeden hrací automat (druhý je v chodbě k WC) a pultík na stojáka; vlevo dá odbočt do jídelny (7 stolů po pěti místech, bílé ubrusy, židle, kolem stěn lavice), rovně pak vstoupíte do vlastní restaurace.
Nad výčepem po pravé ruce je na zdi velký nápis Hostinec-řeznictví U Petrů l.p. 1924, vypadá to, že nějakou dobu už to tady funguje. Na žlutých stěnách jsou ještě malůvky "Ve víně je pravda" a "Dobré pivo - dobří přátelé". S tím druhým tvrzením nekoresponduje chuť zde čepovaného Prazdroje, který měl ocas po Samsonovi, až to tahalo za chuťové pohárky.
Zbytek výzdoby doplňují staré fotografie v tmavých rámečcích, tmavodřevěné poličky s keramikou. Stěny jsou obloženy dřevem ve výši stolů. Vedle výčepu je televize. Náruživý čtenář se může ukojit četbou novin na dřevěných rámech.
Stoly, rozmístěné v prostoru vlevo od vchodových dveří, jsou ze světlého dřeva, pokryté zelenými ubrusy Pilsner Urquell, převážně jsou se čtyřmi židlemi (7), uprostřed místnosti je jeden dlouhý kolmo k výčepu asi pro deset lidí.
Na WC, které je čisté, světlé, prostorné s papírem a podobnými proprietami, se jde chodbou doprava jakoby za výčep.
Obsluha je příjemná, usměvavá, berou zde stravenky ChecqueDeJeuner a TicketPro. Se psem dovnitř nesmíte, snad v létě na otevřenou zahrádku.
K jídlu dostanete hotovky (5 knedlíků) asi za 60 - 70 korun, minutky v průměru za 90 korun, studená kuchyně nabízí tlačenku, utopence (19,-), saláty (38,-), teplé předkrmy (bramboráčky, topinky + různé pomazánky), polévka je česnečka za 9,50, knedlíčková za 12 korun. Deset deka tataráku dostanete se dvěma topinkama za 90 korun. Zakousnout se dá i nějaká ta sladkost (palačinka, sachrdort, 45,-)

Otvírací hodiny

   Po - Čt  10 - 22
   Pá - So  10 - 23
        Ne  10 - 22

Sortiment piva:

Samson 10% světlý, černý.......14,-
Prazdroj.......................23,-
Poslední záznam 17.3.2005. Cena je za půllitr a v korunách.
PRAZDROJ

SAMSON