očima jiných

HOSTINEC U HÁJE

Satalice, K Radonicům 18, Praha 9; tel.: 286 852 165

V neděli to byla jediná kloudná otevřená hospoda v Satalicích, nezbylo nám nic jiného, než zaplout tam. Bylo narváno, museli jsme se přiškemrat k již zpola obsazenému stolu (a s pokračujícím večerem bylo s místem hůř). Je to tady totiž jediná možnost občerstvení pro dělníky z nedaleké stavby desítek řadových domků. Odvětrání prostoru bylo ovšem vynikající.
Hospoda je bez patiny, je vidět, že je otevřena nedávno, prostor působí hlučně a nepřehledně.
Napravo od vchodu je výklenek s WC, v dalším výklenku je výčep se zázemím, mezi oběma výklenky jsou dva dojem kazící hrací automaty. Ve čtvercovém sále je 6 stolů pro celkem asi 30 lidí, vlevo vzadu se po několika schůdkách dostanete do malého salonku (10 lidí).
(Tak naposledy se nám podařilo přijít, když hospoda byla poloprázdná a musím uznat, že má docela jinou atmosféru, než když je tam několik rozdováděných zednických part.)
Stěny jsou žluto-oranžové, kolem je nevysoké dřevěné obložení v přírodní barvě, vepředu vlevo nahoře je televize, na které neustále běží nějaký sportovní program. Hostinec je tuším i sponzorem satalického fotbalového mužstva FC Pragis.
Na tabuli vedle výčepu je nabídka hotových jídel, ale možná se vyplatí si spíš dát nějakou minutku - 200gramové porce nejsou tak drahé (kolem 75,- Kč, ryby 60,-), přílohy jsou 300gramové, takže obrovský talíř přes celý stůl je opravdu plný, jídlo je velmi dobré (akorát dávají jako oblohu pořád papriky, ty mi nechutnají). Čaj 7, káva turek 9 korun.
Obsluha je příjemná, snaží se, je neustále k dispozici.
WC je IA kvality, prostorné, čisté, voňavé, papír k dispozici.
Zajímavost: výstavka cizo- i necizokrajných lahví od piva na polici vlevo na stěně.

Otvírací hodiny

   10 - 23

Sortiment piva:

Gambrinus 10%....14,- (ňamka)
Prazdroj.........18,-
Ceny v korunách a za půllitr. Zaznamenáno průběžně.
GAMBRINUS

PRAZDROJ