U DUBU

Štychova 2, Křeslice, Praha 10, tel.: 267 711 143


Zašli jsme si z výletu díky poutači, rafinovaně umístěnému na turistické cestě (která určitě měla správně kolem hospody vést:-)) a nelitovali jsme - však jsme taky byli vyprahlí, jak zákon káže.
Budova je takový ten moderní kvádr, jakých je v českých obcích spousta. Venku má zahrádku, sedm tmavých dřevěných stolů s lavicemi pod slunečníky Budvar, zde se ale neobsluhuje. Nechybí stojan na kola, cykloturisté tvoří zřejmě podstatnou část klientely.
Uvnitř uvidíme nalevo pípu a dveře na WC (čisté, prostorné, papír k dispozici), sál je rozdělen roztahovací stěnou z béžové koženky na dvě nestejné části. V té blíž k výčepu, s podlahou ze šedé dlažby, jsou tři dlouhé stoly asi pro celkem 25 hostů, ubrusy jsou omyvatelné, proti vchodu je televize.
Druhá, větší část působí nóblejším dojmem - parkety, na stolech červené ubrusy Budvar, bílé stěny s artefakty Budvaru. Vejde se sem ke 12ti stolům 50 lidí.
Vaří se tu (i když v době naší návštěvy se kuchař zrovna někde toulal), hotovky jsou kolem 70 korun, minutky 100, na nás se dostala jen studená kuchyně (utopenci, tlačenka, klobása, hermelín, gothaj 150gramová porce 30 korun) a potěšil nás čerstvý křen.
Pivo je hodně dobré, hlavně desítka Budvar naprosto vynikající. Nedělají si tady ale starosti s čepováním do originálního firemního skla.
Obsluha je milá a ochotná.

Berou zde stravenky TicketPro, GastroTur, Checque Dejeuner.

Otvírací hodiny

   denně 11 - 22

Sortiment piva

Kozel tmavý 10%....16,-
Budvar 10%.........16,-
Budvar 12%.........25,-
Prazdroj 12%.......25,-
Ceny jsou v korunách a za půllitr, poslední záznam 4.1.2004
BUDVAR PRAZDROJ

VELKOPOPOVICKÝ KOZEL