U BREJŽKŮ

Šumavská 38, Boršov nad Vltavou

Už to dávno není vodácká hospoda, ale svoji atmosféru si pořád ještě udržuje.
Do vesnického stavení se vchází z průjezdu do dvora, interiér je zmodernizovaný a předělaný. Výčep je po pravé ruce (cihlová zeď do oblouku), mezi ním a vchodem je jeden dlouhý stůl (9 míst) a kamna "na chůdách". Pod oknem vlevo jsou tři stoly se čtyřmi židlemi, před výčepem u stěny další dlouhý stůl pro 12 hostů. V téhle části se jedná o klasické umakarťáky, zamaskované fialovými Gambrinus ubrusy. Židle jsou ze světlého dřeva.
Vzadu za výčepem za příčkou, vylehčenou o okénko k pípě a širokým vchodem skoro přes celou plochu, jsou dva výklenky pod trámovou pergolou, po levé dva stoly s lavicemi do oblouku, po pravé ruce jeden + stolní fotbal + elektronické šipky; nový nábytek z načervenalého dřeva. Taky se tudy jde na záchod, prostorný, čistý, voňavý, papír a podobné nezbytnosti k dispozici.
Strop je podepřen dřevěnými trámy, stěny mají dřevěné obložení asi do výšky 1,2 metru, jsou ozdobeny velkými nástěnnými kresbami ve stylu "Franta Bidlo" (skutečný autor je jakýsi L.K.H.) s motivy hospodských povalečů a podobných existencí. Nechybí dřevěná police s keramickými korbely.
Teplá jídla (guláš, kuřecí řízek, ražniči, kuřecí nudličky) nabízejí za 50 - 65 korun, porce jsou velké a jídlo opravdu velmi chutné. Polévka je za pětku, studená kuchyně nabízí utopence a nakládaný hermelín. Nabídka všech čtyř jídel je pouze na tabuli vedle výčepu, špatně čitelné z některých míst v lokále.
Obsluha je příjemná, ochotná, na otázku, co tady čepují za pivo (venku totiž visí ještě matoucí poutač na Platan) sice odpoví, že "desítku a dvanáctku", ale tento drobný nedostatek lze prominout vzhledem k dalšímu vývoji. Pivo je naprosto vinikající. Berou zde stravenky ChecqueDeJeuner, Gastrotur a TicketPro. Psi dovnitř mohou.

Otvírací hodiny

   denně  10 - 22

Sortiment piva:

Gambrinus světlý 10%.......14,-
Prazdroj
Poslední záznam 11.4.2004. Cena je za půllitr a v korunách.
PRAZDROJ

GAMBRINUS