U BADYHO

ČertyněAž v poslední vesnici jinak velkého katastru Dolního Třebonína jsme našli místo, které bychom mohli dobýt. Sice má otevřeno jen o víkendu (o prázdninách tomu bude možná jinak), ale aspoň to. Přišli jsme tam totiž o víkendu.
Celkem velká místnost je umístěna v bývalém snad hospodářském stavení, kamenné stěny, kulaté skleněné dveře-vrata v kamenném portále, jediný to zdroj světla, kromě dvou malých okýnek a několika lamp na stropě. Místnost je dělená dřevěnými sloupy a trámy. Stěny zdobí vyčnívající kameny a kraví kůže.
Stoly (pět s pěti místy, jeden s devíti), lavice a židle jsou z mořeného dřeva, ubrusy zelené barvy Pilsner Urquell je pokrývají jen zčásti. Stoly zdobí vázičky s živými květy, lampičky se svíčkou a nějaká rolnička. Celkem to tu vypadá docela honosně, ale ceny jídla i pití jsou přijatelné pro každého. Venku je ještě pár dřevěných stolů s lavicemi dokulata kolem.
WC je čisté, prostorné, papír k dispozici.
Obsluha moc nestíhá, ale asi to není její chyba - vypadá to, že vypomáhá syn, když nemusí být ve škole. Jinak snaživá a ochotná.
Ceny jídel se pohybují od 42 do 70 korun, většinou je v ceně i příloha a obloha, kromě pár specialit. Polévka (krémová česnečka) je za dvacku, palačinky 38 korun, hermelínová topinka za 26, bramboráčky s uzeným masem za 38 korun. Porce jsou slušné, jídlo velmi dobré.

Otvírací hodiny

    Pá  11 - 22
    So  11 - 22
    Ne  11 - 18

Sortiment piva:

Gambrinus 10% světlý.......15,-
Prazdroj...................25,-
Ceny v korunách a za půllitr. Poslední záznam 21.5.2003
GAMBRINUS PRAZDROJ