RESTAURACE TUPADLY 14

Tupadly

Strategicky umístěná restaurace na hlavním silničním tahu, kde jsme se stavili na oběd a pár piv. Opravdu jen pár, zdejší Krušovice nevzbuzovaly nadšení chuťových buňek a do Prazdroje se nám jít nechtělo. Kdybychom ovšem věděli, že to pivo bude na dlouhou dobu naše poslední, asi bychom se zdrželi déle.
Restauraci tvoří velká místnost s pěti stoly (vínové ubrusy Krušovice) po obvodě do L, ke kterým se vejde celkem 33 hostů, u stěny jsou lavice, nábytek je ze světlého dřeva. Uprostřed místnosti stojí ještě tři stoly po čtyřech místech. Vedle výčepu vpravo vzadu je krb a dveře do kuchyně, u přiléhající stěny policové skříňky a stolek pro obsluhu.
Stěny a strop jsou bílé, výzdoba myslivecká (parohy, lebky, obrázky). Vlevo od vchodových dveří se jde na WC (čisté, dostupné, papír k dispozici), nad vchodem je police s televizorem a reprobednami (v době naší návštěvy nehrála).
Před budovou je zahrádka se sedmi dřevěnými stoly, u každého 4 židle, k jednomu delšímu stolu se na lavice vejde 8 hostů.
Studené pochoutky k pivu dostanete od 25 korun, ceny za hotová jídla (včetně zvěřiny) se pohybují do 89 korun, stejně tak za některé minutky, ty ovšem dostanete bez přílohy, která stojí 20 korun. Porce jsou slušné a jídlo chutné, jen by kuchař neměl šetřit na energii a pořádně ho ohřát, třeba by výsledek byl ještě lepší. Polévky se nabízely dva druhy - dršťkovou a mysliveckou, husté a dobré, za dvacku. Pro movitější a zmlsanější hosty jsou v nabídce zvěřinové speciality, 200 gramů za 235 korun.
Obsluha byla v době naší návštěvy ochotná a snaživá, i když trochu nešikovná.

Otvírací hodiny

          denně kromě středy 12 - ...

Sortiment piva:

Krušovice 10%......17,-
Prazdroj...........26,-
Ceny za půllitr v korunách. Zaznamenáno 16.5.2005
KRUŠOVICE

PRAZDROJ