NA STARÉ KOVÁRNĚ V BRÁNÍKU

Kamenická 17, Praha 7; 233 371 126

Tahle hospoda prostě nemá chybu. Není to knajpa páté cenové skupiny, ale přitom má dokonalou atmosféru.
Na zahrádce venku (dva dřevěné stoly s lavicemi asi pro 16 lidí) bych ale neseděl, výhled do šedivé ulice nic moc, ale uvnitř je moc příjemné posezení. Výčep je hned naproti vchodovým dveřím, v malém prostoru, kam se kromě bohužel nezbytných hracích automatů a dvou židliček nic nevejde.
V hlavní místnosti je v přízemí rozmístěno devět různě velkých stolů a stolků, dohromady se vejde asi 40 hostů, kapacita restaurace je ještě zvýšena třemi stolky na dřevěném ochozu. Stoly jsou bytelné, z polotmavého dřeva, u stěn lavice.
Místnost je obložena dřevem do výšky asi 1 m, na okrových stěnách jsou vyvedeny všelijaké veselé básničky a rýmovačky. K výzdobě dále přispívá trpaslík za oknem, obraz Lenina, hrajícího s kýmsi šachy, plakát Václavka a Dášenka nad dveřmi (celý si ho ale nelze vychutnat díky neprůhlednosti televize, umístěné tamtéž), vrtule, torzo motocyklu, zavěšené u stropu, sportovní artefakty a podobně.
Z místnosti vedou nahoru dvě příkrá schodiště, jedno do salonku (asi pro 20 hostů), jedno na WC a do kuchyně. Schodiště jsou ovšem propojená, dá se dojít každým všude. WC je čisté, útulné (stěny a strop jsou popsány jak majiteli, tak hosty), papír k dispozici a ostatní hygienické potřeby rovněž.
Mají tu velký výběr jídel, která jsou obvykle nějak vesele pojmenovaná, názvy jídel se mění podle situace. Ceny se většinou pohybují přes 100,- Kč po několik stovek. Jídlo je vynikající, ovšem ne vždy dostanete to, co si objednáte.
Obsluha je příjemná a ochotná, ale buď moc nestíhá, nebo naopak cpe pod tlakem. Je třeba si také dávat pozor při konečném účtování.

Otvírací hodiny

   Po - So   11:00 - 01:00
        Ne   11:00 - 23:00

Sortiment piva

Gambrinus 10%.....20 
Prazdroj .........26,50 
Ceny v Kč a za půllitr. Poslední záznam 17.8.2006.
GAMBRINUS PRAZDROJ