Kozácká 6 Praha 10, tel.: 71 74 01 66

Protože KULISKA zjistila, že po výměně personálu (a snad i majitele) HOPLA baru se tam nedá jídlo jíst a pivo pít, rozhodla se další srazy 40+ pořádat nedaleko odtud, v podobném zařízení zvaném U tchýně.
Je to čtvercová místnost se sloupem uprostřed, dovnitř se vchází asi po čtyřech schůdcích. Levá stěna je jako z cihel, pravá podobně asi do výšky něco přes metr, kde je police, na které se nacházejí různé ozdobné serepetičky - žehličky, flaštičky, kytičky, koření atakdále. Nad policí je zeď růžová a na ní reprodukce obrázků staré Prahy.
"Cihlový" je i bar proti vchodu (4 baržidle z tmavého dřeva), vzadu vlevo za barem je WC (čisté, papírem opatřené, ale málo dimenzované v případě příchodu většího počtu pijáků piva, kteří ovšem mohou způsobně čekat na baržidlích v chodbičce před toaletami).
Stolky personál přemisťuje podle potřeby, celkem bych to tipoval na asi 60 míst, ubrusy jsou růžové, židle ohýbané tmavé dřevo.
Do odpoledne je v nabídce pár hotovek (50-70 Kč), jinak je v jídelním lístku ne příliš velký výběr minutek (90-180 Kč). Jídlo je chutné a originální, gurmán si přijde na své, příbory jsou masivní nerez příjemné do ruky. Lež horké maliny ve zmrzlině byly studené, což nepotěšilo.
V restauraci berou stravenky Gastrotur a Ticketpro

Sortiment piva:

Gambrinus 10%........17,-
Prazdroj.............23,-
Krušovice černé......20,- (láhev)

Ceny v korunách a za půllitr. Zaznamenáno 18.4.2002
KRUŠOVICE GAMBRINUS

PRAZDROJ

Gambrinus byl dobře ošetřený, pěna a teplota jak má být, velmi pitelný, na prvním Prazdroji bylo vidět, že je ten den opravdu první - málo živé pivo a pěna dělůala chuchvalce, po načepování několika půllitrů se vše změnilo k lepšímu - to signalizuje špatně ošetřované trubky. Taky nevěděli, co prodávají za černé pivo, tvrdili, že Kozla, leč bystrý pohled na etiketu odhalil Krušovice (nebylo na závadu). Pravda je, že U tchýně je to spíš vinárna, než pivnice.
Obsluha je příjemná, na přítomnost psů netestováno.

TERRYNKA [31.10.02 - 16:49]
ahoj:) studuju tvoje stranky o hospodach:) ver, ze do hospody "U tchyne" se se psem smi:)))))

Otvírací doba

Po - Pá    11.30 - 24