pivní bar STŘELNICE

Roháče z Dubé 494, Česká Lípa; tel.: 487 823 470

V tajemném přítmí, způsobeném okenními skly, příliš nepropouštějícími denní světlo (žlutá "dna pivních lahví"), se docela příjemně sedí.
Celý komplex Střelnice nedaleko vlakové zastávky zahrnuje kromě pivního baru ještě Sportbar (navazuje na interiér pivního baru) a diskotéku (ta je oddělená), tam jsme samozřejmě nebyli.
Místnosti vévodí dlouhý výčep (14 baržidlí) vpravo, zabírající minimálně 2/3 její délky. Nabídku speciálů u baru ale zakrývá věšák s reklamním tričkem a zástěrou Becherovky, což je škoda. Restaurace sama je zřejmě jednou z vlajkových lodí Interbrew, k jejímuž sortimentu se zde ale přidává ještě Prazdroj a Gambrinus (v den naší návštěvy nebyl na čepu) od konkurence.
Nábytek je masivní, ze světlého dřeva, stolní desky jsou vykládané světlými dlaždicemi. V místnosti je 8 stolů s pěti místy, před barem je jeden dlouhý, asi pro 15 lidí. Na stolech jsou květiny, nápojové lístky, nabídky pochoutek k pivu i sortimentu sladkostí.
Fialové stěny jsou světlým dřevem (dub) obloženy asi do výšky 2 metrů, jsou vyzdobeny starými plastickými reklamami na různá piva.
WC ujde, papír je k dispozici, za předsíňkou, ze které vedou na záchody dveře, je výše zmíněný Sportbar.
Hraje tlumená reprodukovaná hudba, a to i na WC.
Nabídka jídel je poměrně rozsáhlá, přesnídávkové polévky 25 korun (dršťková dodržuje recept), chuťovky k pivu od 20 korun (tlačenka), jídla od 75 (průměr kolem stovky), nabízejí se zde i dětské porce (50,-). Nechybí bezmasá jídla, ryby, saláty, dezerty (horké maliny 50 korun). Porce slušné, jídlo chutné. Pivo čepují také dobré. Čaj s citronem přijde na 10 korun, s medem na 15, džus 15 korun za 2 deci.
Obsluha je standartně příjemná, ovšem ne vždy svého hosta vidí. Což může způsobit nervy při placení, když vlak již houká před zastávkou. Hodiny na stěně jdou naštěstí napřed.
Berou tu stravenky Gastrotur, TicketPro, Checque deJeuner.

Otvírací hodiny

   denně  11 - 24

Sortiment piva:

Staropramen 10% světlý.....14,80
Staropramen 12%............17,50
Granát.....................17,50 (0,4 l)
Gambrinus 10%..............15,50
Prazdroj...................23,-
Velvet.....................25,- (0,4 l)
Stella Artois..............25,-
Hoegaarden.................32,-
Ceny v korunách a za půllitr. Poslední záznam 24.1.2004.
STAROPRAMEN VELVET

STELLA ARTOIS HOEGAARDEN

PRAZDROJ GAMBRINUS