; U RADNICE


U RADNICE

Náměstí 232, Stachy

Hranatá budova z druhé poloviny minulého století, ale uvnitř poměrně útulná.
Nejdřív vejdete do předsíňky, kde si buď můžete hrát na dvou výherních automatech, nebo si vybrat, půjdete-li vlevo do jakési jídelny (cca 25 míst), nebo vlevo do hospůdky. My si vybrali druhou možnost, jídelna vypadala stejně nějak opuštěně.
Podlouhlá místnost má na jedné straně velké okno (a pod ním topení) přes celou šířku stěny, na druhé výčep z umělého šedého mramoru v kombinaci s černým dřevem, mezitím jsou rozmístěny stoly, které kryjí béžové ubrusy se znakem pivovaru Krušovice - pod oknem jeden se šesti místy a jeden s rohovou lavicí a šesti židlemi (mají sedátka potažena černou koženkou), vedle vchodu stůl s lavicí a šesti židlemi a naproti dva menší stolky se čtyřmi místy. Prostoru mezi stoly je dost, nemusíte trpět pocitem stísněnosti.
Béžové stěny zdobí černé poličky s umělými květinami. V rohu je televize, reprodukovaná hudba hraje o trochu hlasitěji, než by bylo příjemné.
Obsluha je ochotná.
K jídlu zde můžete dostat něco studeného, třeba utopence (20 korun), nebo vám nabídnou pár hotových jídel (40 - 50 korun), minutky stojí v průměru 80 korun, bezmasá jídla 45 - 55, ryby 60 korun. Polévky - a jak je na Šumavě zvykem, pořádné porce - přijdou na 13 - 15 korun a jsou přesnídávkové a velmi dobré.
Pivo chutná standartně, studené, dobrá pěna i míra.

Otvírací hodiny

  Po - Pá  9 - 22
    So 10 - 23
    Ne 12 - 24

Sortiment piva:

Krušovice 10%.....14,- 
Ceny jsou v korunách a za půllitr, není-li uvedeno jinak. Poslední záznam 11.3.2004.
KRUŠOVICE