Sokolovna - klub, Česká pivnice, Dobříš

Při vstupu ze sluncem ozářené ulice nás do očí udeřila tma. Trvalo několik minut, než jsme se mohli rozkoukat. Ale potom jsme mohli přes oblaka cigaretového dýmu uvidět atypickou lichoběžníkovou místnost se stěnami do třetiny obloženými tmavým dřevem.
Po levé ruce se nachází výčep, před ním stolek pro čtyři osoby s lavicí a dveře do jídelny (která byla momentálně zavřená) a kdybychom vykroutili hlavu, objevili bychom televizní přijímač, v době naší návštěvy fungoval a dávali Batmana. Za výčepem v rohu ukryté za zástěnou z dřevěných lišt jsou hrací automaty.
Po pravé ruce pod oknem je stůl pro osm lidí a u kolmé stěny s okny nikam napříč další tři stejné velikosti a ještě jeden rovnoběžně s ní před výčepem pro štamgasty. Stoly jsou z polotmavého dřeva, bez ubrusů. Na konci stále se zužující místnosti vidno dveře na WC. WC je nevábné atmosféry a toaletní hajzlpapír není na místě.
Obsluha je příjemná, psi mají vstup povolen, hraje se tu i na kytary. K jídlu měli pouze minutky (byla neděle odpoledne) v ceně 50 - 80,- Kč (hovězí příslušně dražší) za vesměs 150gramové porce, ale zřejmě vaří přes týden i hotová jídla. Jídlo bylo chutné, konzumovatelné bezezbytku. Jsou ovšem dny, kdy nedostanete jídlo vůbec.
1.3.2003 byla otevřena Česká pivnice, která je se Sokolovnou propojena. Přímo ze Sokolovny můžete vstoupit do nekuřáckého salonku, kde se můžete najíst a otevřena je i další část restaurace Česká pivnice. Česká pivnice je ale samostatný dům, na budovu Sokolovny nalepen. Bude portřeba důkladnější monitoring důsledků provedených změn...
Salonek je průchozí, pokud vejdeme ze Sokolovny, máme vpravo za sebou televizi a před sebou dva stoly se šesti židlemi. Vlevo je pod oknem jeden stůl pro osm hostů a uprostřed za sebou tři stolky se čtyřmi místy. Světle hnědé obložení místnosti je do výše asi 2 metry, stěny a strop jsou bílé. Nábytek je ze světle hnědého dřeva, židle mají červeně čalouněná sedátka.

Sortiment piva:

Krušovice ležák 12%........14,40
Krušovice světlá 10%.......12,40
Krušovice tmavá 12%........12,60

Ceny v korunách a za půllitr. Poslední záznam 11.6.2003
KRUŠOVICE

(březen 2002) Pivo nenadchlo, i když vyložený exces nenastal, pěna i teplota byla v normě, snad černé pivo bylo víc nakyslé, než je v kraji zvykem. Řezané pivo chutnalo divně, což se vysvětlilo, když jsme zjistili, že 12% ležák není k mání, o čemž ovšem personál taktně pomlčel.
(březen 2003) Naopak, řezané pivo bylo příliš sladké, snad velký podíl černé desítky. Nepotěšilo. Ale jsou období, kdy je pivo docela dobré, ono to stejně záleží na rozpoložení konzumenta...
(červen 2003) Při naší poslední návštěvě jsme si všimli humánního gesta - jídla "pro socky", chleba se sádlem a cibulí za 10,- Kč.