U ŠIMÁČKŮ

Na Hvížďalce 1677, Praha - Malá Ohrada; tel.: 235 518 962

Líbilo se mi zde, je to taková trochu netypická hospoda, kterou bych si dovedl představit spíš na vesnici, zabírá celé přízemí patrového domu. Výčep je malinký, zato sál rozdělený na dvě poloviny tenkou polopříčkou a širokými zatahovacími dvoudílnými dveřmi, je poměrně kapacitní. Do přední části se ke čtyčem stolům vejde 25 hostů, v zadní k sedmi (různé velikosti) asi 40 lidí. Ale není zde tudíž příliš útulno.
Vchází se rohem, výčep je lehce vpravo naproti, dál do sálu se pokračuje dveřmi vlevo.
Nábytek je dřevěný, kolem stěn jsou lavice, jinak židle s polstrovanými sedátky. Stoly pokrývají oranžové ubrusy Gambrinus. Stěny a strop jsou žlutě vymalovány, podlahu tvoří béžová dlažba.
V době mé návštěvy tu byla vánoční výzdoba, ale i mimo svátky je na co se dívat - veselé malůvky na stěnách či tamtéž pověšená kančí kůže nebo kytary a mandolíny, které dávají najevo partičkám, že hrát se tady tedy jako může. Jen bych hořce zaplakal, že si sem nemůžu vzít svého pejska, a on přitom chodí do hospody strašně rád.
V přední části sálu jsou hrací automaty a elektronické šipky, hned vedle jsou dveře, vedoucí k WC.
WC je obyčejné, chladné, ale čisté a papír je k dispozici.
Vaří se tu poměrně pestře (jídelní lístek má několik listů) a chutně. Velký výběr je studených či teplých předkrmů a pochoutek k pivu, na celé jedné stránce nabízejí smažené sýry (kolem 60 korun), kuřecí pochoutky (80 - 110 korun), vepřové, hovězí, ryby, játra, sladkosti. Přes poledne nabízejí dvě menu po 59 korunách.
Pivo neurazí, je v obvyklé normě. Nealko přijde na 6 Kč za deci.
Obsluha je příjemná, někdy možná trochu pomalejší, hlavně zpočátku nepřizpůsobila svou rychlost rychlosti mé konzumace.


Otvírací hodiny

     Po - Pá   10:30 - 23:30
     So - Ne   11:00 - 23:00

Sortiment piva

Staropramen 10% světlý......16,-
Gambrinus 10% světlý........16,-
Krušovice 10% tmavé.........16,-
Prazdroj....................23,-
Ceny v korunách a za půllitr, poslední záznam 8.11.2003.
KRUŠOVICE STAROPRAMEN

PRAZDROJ GAMBRINUS