KULTURNÍ DŮM

Rybniště, Poděbradova 77; tel.: 412 381 107

Trochu jsme se třásli, že budou mít zavřeno a že skončíme v bufetu na nádraží (někde jsme skončit, vzhledem k naší nové zábavě - budování Pivní říše, museli), ale otevřeli deset minut před naším příchodem, hurá.
Příjemná restaurace, kam chodí místní na obědy, dvě spojené místnosti do tvaru L, oddělené stěnou se dvěma velkými obdélníkovými (s kosými rohy a obloženými dřevem) průchody. Prostor nalevo od vchodových dveří doplňuje výčep, celý ve tmavém dřevě a sníženým stropem, na jeho jedné straně visí ještěrka (nebo to je krokodýl?) z korálů.
Strop je také, jak pokračuje Verena ve svých poznámkách, obložený dřevem v barvě tmavého medu a podlaha je z dlaždic. Stěny jsou smetanově vymalované, druhá menší místnost má dřevěné obložení do výšky asi 1,5 metru.
V místnosti s výčepem jsou čtyři menší a dva větší stoly pro celkem 32 hostů, stoly jsou dřevěné, sedí se u nich na židlích. V místnosti je dále televize - naproti výčepu v rohu nahoře - a stolní fotbálek, ten je umístěn u průchodů do druhé místnosti. V ní jsou tři stoly po šesti místech a dva hrací automaty.
Zadní stěnu lokálu, kde jsou i dveře, vedoucí na WC (nic moc, papír k dispozici, ale ženy zamčeno) zdobí výstava fotografií, které si i můžete koupit, nacvakal je Martin Kolský z Děčína.
Obsluha je příjemná a rychlá. Není zde hlučno, i když hraje nevtíravá reprodukovaná hudba (country).
K jídlu vám zde nabídnou několik hotovek obvykle za 47,- Kč, minutky jsou k mání za 70 - 80 korun, polévka (byla vynikající!) za 14 korun. Mají tu širokou nabídku bramboráčkových specialit (75 korun), ze studené kuchyně jen nakládaný hermelín (24) a salám v aspiku (12 korun).
V době naší návštěvy neměli na čepu desítku, ale jedenáctka i dvanáctka chutnala nadprůměrně. Pivo čepují do příslušného skla.
Berou tu stravenky GastroTur, TicketPro, Checque Dejeuner a Sorbi.
Mají tu taky velký sál, asi pro sto lidí, kde se dají dělat zábavy, jednou jsme tu byli na jakémsi countrybálu.


Otvírací hodiny

   Po - So   10 - 22
        Ne   10 - 21

Sortiment piva

Březňák 10%.......11,-
Březňák 12%.......13,-
Zlatopramen 11%...12,-

Ceny v korunách a za půllitr, poslední záznam 8.11.2003.
BŘEZŇÁK ZLATOPRAMEN