hostinec RŮŽE

Staré Město pod Landštejnem

Malé pohostinské zařízení na náměstí, které má malou výhodu, že na rozdíl od konkurence kolem vede turisticky značená cesta.
Před hospodou je malá zahrádka, 3 stoly s lavicemi z omšelého tmavého dřeva, praží sem celé odpoledne slunce, před kterým slunečníky chrání jen spoře.
Lokál je čtverhranná místnost s velkými okny, hned proti vchodu se nachází v absolutním výklenku "cihlový" výčep, vlevo od něj je u stěny dlouhý stůl se čtrnácti místy. Pod každým ze dvou oken, směřujících na náměstí, je stůl se šesti židlemi, před výčepem potom ještě jeden s osmi. Nábytek je trochu rozvrzaný, připomínající sektor, stoly jsou pokryté zelenými ubrusy Starobrno. Uprostřed místnosti je kulečník - karambol.
Stěny jsou bledězelené asi do výšky 120 cm a jinak bílé, strop rovněž. Vpravo na stěně je nalepen velký plakát s přírodními motivy, jinak jsou stěny zdobeny obrázky. Podlaha je z dlažby.
WC je přiměřené IV. cenové kategorii, páni mají od kakací místnůstky klíč ve výčepu, papír je k dispozici.
Nevaří se tu, i když kdysi možná ano, vypadá to, že hospoda doplácí na nové předpisy. Pivo možná víc pění, než je zdrávo, ale jinak je dobré.
Hospodský je svérázný, ale milý a vstřícný, psi tady nikomu nepřekáží.

Otvírací hodiny

      11:30 - ???

Sortiment piva

Starobrno 11% Betelné lehároš....15,-
Ceny v korunách a za půllitr. Poslední záznam 9.8.2003
BETELNÉ LEHÁROŠ