U REGENTA

roh Rybalkovy a Charkovské, Praha 10 - Vršovice

Když jsme po několikáté navštívili Hopla bar, stala se nemilá věc - změnili otvírací hodiny, takže před 18. hodinou měli žíznivci smůlu. Co zbývalo - padesát metrů dolů Donskou ulicí lákala k návštěvě hospoda U Regenta. Budou tady mít Regent, ten už jsem dlouho nepil, zaradoval jsem se a pronikl dovnitř.
Sál byl celkem obyčejný, 4 stoly pro 4 osoby, vzadu jeden dlouhý pro asi 10 a jeden s lavicema pro 5 lidí, po pravé straně koridor k WC, oddělený nízkou dřevěnou zástěnou. Ale výčep - tam mi oči přecházely. Jak byl malý, tak byl přeplácaný všelijakýma krámama, ale působilo to velmi příjemně. V koutku pětistěnné místnosti stůl pro pět, na jedné jeho delší straně u zdi pohovka, kde se moje dceruška se synovcem hned začalo rozvalovat, vedle pod oknem další stolek pro tři a na širokém okenním parapetu knihovna, kde se dalo najít i sci-fi, u stropu balonky, po zdech všelijaké naběračky, struhadla, obrázky, kolo, autíčka, lampičky... těžko si zapamatovat, budu se tam muset vydat s fotoaparátem. Pod výčepem dva dřevěné zahradní stoly s napevno přidělanými lavicemi, trochu nepohodlné a prostor degradující, co se týče využitelnosti. Televize.
Ještě přímo k výčepu je přiražen z boku šicí stroj s bílou židlí, ale tam se sedět nedá, je obsypán kytičkama a různýma serepetičkama.
Regent tam teda nečepují, mají Klášter Hradiště a Gambrinus, obě desítky. Gambrinus je pitelnější než Klášter. Dokonce jsme zkusili i něco sníst, vaří chutně a o polovinu levněji, než v nedalekém Hopla (60-70 Kč), i když výběr pokrmů není tak rozsáhlý. Na jídelním lístku ručně malovaným ale slibují, že do druhého dne seženou cokoli pro mlsné jazýčky. Taky lákají lidi, kteří předloží deset účtenek s lodičkou, že dostanou pivo a oběd zdarma.
Klíč od WC je ve výčepu, ale je tam toaleťák a celkem čisto.

Pivo

Klášter Hradiště.........10.80
Gambrinus................13.80

Otvírací doba 11.00 - 24.00

Na přítomnost psů netestováno

jak se tam dostat