PRVOSENKA

Černý důl 188; tel.: 439 796 288

Horský hotel leží na pomezí Pece pod Sněžkou a Černého Dolu.
Hosté můžou bydlet v malých, ale sympatických pokojíčcích, k dispozici je jim vířivka, sauna, kulečníky, šipky a televize. Pokud třeba nemůžou díky mlze a vichřici ven.
Nás ale zajímá zdejší restaurace, která se nachází v levé části přízemí, vedle recepce (naproti ní přes vstupní halu je místnost se třemi kulečníky (2x pool, 1x karambol) a ještě jedna menší s elektronickými šipkami). Přestože není veřejnosti uzavřená, s návštěvou kolemjdoucích se příliš nepočítá, ty obvykle zachytí nedaleká Lyžařská bouda. Důraz je kladen na obsloužení hotelových hostů.
Velký sál je rozdělen na dvě části jakýmsi sloupovím, které jej dělí na jakési "přívýčepí" (čalouněné pohovky kolem stolku a tři baržidle) a vlastní jídelnu (čtyř a šestimístné stoly kolmo ke stěnám po obvodu, dohromady se vejde asi 80 hostů). Nábytek je vyroben z polotmavého dřeva, bez ubrusů, židle jsou tenkonohé. Místnost je obložena do výšky asi 1 metr polotmavým dřevem, podlaha je parketová, jeden by se skoro přezouval. Barva stěn i stropu je meruňková, pod stropem visí dřevěný podhled se světly, světla jsou i nad většinou ze stolů (pokud nestojí přímo pod oknem). V rozích místnosti rostou živé rostliny - stromky.
Vaří se tu velmi dobře, stopadesátigramové minutky stojí od 110 korun výš (+ příloha 25,-), bezmasá jídla kolem 80 korun, párek za 40. Můžete si objednat i nnějaké speciality - v nabídce je kachna či králík. Malý salát stojí 40, velký 80 korun. Na WC se chodí přes vstupní halu kolem recepce dozadu, jsou čistá, dostupná, možná nepatrně poddimenzovaná, papír k dispozici.
Obsluha je příjemná a ochotná, pejsci dovnitř můžou.

Otvírací hodiny

        12 - 22

Sortiment piva:

Prazdroj.................38,-
Ceny v korunách a za půllitr. Zaznamenáno 20.1.2007
PRAZDROJ