POD VYŠEHRADEM

Vratislavova 4/32, Praha; tel: 724 182 656

Vevnitř to atmosférou vypadá spíš na kavárnu, než na restauraci či dokonce hospodu, i když poskytují samozřejmě všechny patřičné služby a i dědci-karbaníci zde mají svůj koutek.
Místnost je velká, čtvercová, rozdělená hranatým sloupem uprostřed na dvě části. Stoly (pět delších s osmi místy, jeden pro dva, tři pro čtyři hosty), židle a lavice jsou z tmavého dřeva, kombinovaného dřevem červeným. Stěny jsou oranžové a žluté, s rámy z dřevěných desek, ozdobené obrázky staré Prahy, Vyšehradu zvlášť. Stropní světla mají látková stínítka.
U sloupu je dřevěný věšák na kabáty, vpravo od vchodu noviny na rámech a nahoře na polici tři bichle, zřejmě kroniky, ale nezkoušeli jsme, má-li náhodný host dovoleno do nich nahlížet svýma upatlanýma rukama. V jednom koutě visí televize.
WC je na velmi slušné úrovni, papír nechybí, ženy nemusejí žebrat o klíč u výčepu.
Jídla jsou trochu nevšední, například grubndle, masová kapsa plněná ořechy a podobně. Ceny se pohybují od 59 do 90 korun, hovězí je dražší, 300gramový ramstejk přijde na 142 korun, přílohy jsou za dvacku a méně. V nabídce nechybí drůbež, ryby, hovězí, vepřové, těstoviny, saláty, bezmasá jídla a sladkosti (palačinky). Studená kuchyně nabízí ďábelské toasty, krevety na másle, nakládaný hermelín, smažené grundle, od 30 do 58 korun. Pivo je vynikající. Čaj přijde na 15 korun, kafe na 14 (turek).
Obsluha je velmi příjemná a úslužná, berou tu stravenky Gastrotur a TicketPro.

Otvírací hodiny

   Po - So  11 - 23    
        Ne  11 - 22  

Sortiment piva:

Gambrinus 10% světlý.....16,-
Prazdroj.................23,50
Poslední záznam 7.4.2004. Cena je za půllitr a v korunách.
PRAZDROJ

GAMBRINUS