PIVRNCOVA PUTYKA

Maislova 3, Praha 1; tel.: 222 329 404

Restaurace má dvě patra, nahoře je šest stolů s křesílkovými, zeleně polstrovanými lavicemi, velká vitrinovitá okna, ale my jsme zamířili dolů do Pivrncovy nory, kam se jde po doleva točitých dřevěných schodech.
K šesti světledřevěným stolům se vejde asi 36 hostů. Dýhové lavice jsou napevno na betonových soklech, židle mají hnědá koženková sedátka, obloukový výčep je vlevo v rohu a vedle je ještě vchod do salonku, jehož kapacitu jsme odhadli na 32 míst. Nad výčepem je puštěná televize (Eurosport), ale obvykle do obrazu hraje rádio.
Stěny i stropy (v suterénu klenuté) v celé hospodě jsou pomalovány Urbanovými kresbami, obvykle oblíbeného Rudy Pivrnce v ruzných humorných situacích. Je na co koukat dlouhé minuty.
WC jsou v malé předsíňce pod schody, pánové tu mají jen pisoárky (systém pisoár - žlábek), jinak musí nad schody, tam, je nabídka snad lepší.
Jídelní lístek tu mají ve čtyřech světových jazycích (česky, anglicky, německy a tuším španělsky), ale jídlo nás svou kvalitou moc nenadchlo. Třeba taková dršťková polévka... stálo by za pokus kuchaře si někde zjistit, jak se vlastně vaří. Hotovky přijdou na 50 - 60 Kč, minutky kolem stovky. Mají i játra, jinak obvyklá nabídka vepřové, hovězí, kuřecí, rybí, saláty... Pivo bylo standartně pitelné. Na horní palubě měli ještě v nabídce Pivrncovu jedenáctku (Louny), ale tu jsme neochutnali.
Obsluha byla příjemná a ochotná, pravda, v čase naší návštěvy nebylo nabito.

Otvírací hodiny

   denně  11 - 24

Sortiment piva:

Gambrinus 10% světlý.....19,-
Radegast 10% ............19,-
Kozel 10% černý..........19,-
Prazdroj.................24,-
Ceny v korunách a za půllitr. Poslední záznam 15.1.2004.
STAROPRAMEN VELKOPOPOVICKÝ KOZEL

GAMBRINUS RADEGAST