PIVOVARSKÝ KLUB

Křižíkova 17, Praha - Karlín; tel.: 222 315 777

Další z pražských pivních galerií, kterou jsme začali navštěvovat krátce po jejím otevření.
Areál se skládá ze dvou pater, v horním je nekuřácká degustovna, ve spodním restaurace, která však bývá občas zadaná nebo zavřená.
Degustovna má tu nevýhodu, že se tu sedí na vysokých židlích, což může některým jedincům, špatně držícím rovnováhu, působit určitý problém. Ke dvěma dlouhým a dvěma menším kulatým stolům se vejde asi 28 hostů, několik ještě může sedět přímo u baru, který je přístupný ze dvou stran a visí nad ním nabídka právě točených piv.
WC jsou čisté, dostupné, papír k dispozici, jen pro osoby hůře se orientující ne vždy transparentně označené.
Po točitých schodech dřevěnokovových se dostanete dolů do větších prostor, cihlový sklep, sem tam kámen. Výčep (polotmavé dřevo, světlá vrchní deska, osm baržidlí) trůní uprostřed místnosti u stěny protilehlé ke světlíkům (osvětlují vitrinky se sbírkou pivních lahví a sklenic) a je přístupný ze tří stran, po levé straně za pancéřovými dveřmi najdeme WC (čisté, dostupné, papír k dispozici), u přilehlé stěny stojí tři vysoké stoly s lavicí z jedné strany a s vysokými židlemi ze strany druhé. K nižším stolům si můžete sednout pod již zmíněnými vitrinami (jsou tři osmimístné) a další dva podobné stoly najdete ve vyvýšeném zadním výklenku vzadu.
Jídlo je zde poměrně drahé, takže radši udávají v jídelním lístku jeho cenu za gram, ale přes poledne (do 15 hodin) se lze slušně najíst do stokoruny, denní nabídka je k dispozici na stolech, obvykle dvě levnější jídla (75 korun) a polévka, v další nabídce je ještě asi deset druhů jídel "z babiččiny kuchyně. Porce jsou slušné a chutné.
Kromě točeného zde lze ochutnat přes 200 druhů lahvového piva.

Otvírací hodiny

   denně   11:30 - 23:30

Sortiment piva:

6 různých, obměňujících se druhů piv na čepu, cena 33,- za půllitr, někdy za třetinku, občas v případě speciálů 45 korun za třetinku.
Poslední záznam 25.4.2007.
PIVOVARSKÝ DŮM