PRAHA-MNICHOV

Sokolovská 29, Praha 8

Restaurace byla po záplavách roku 2002 zavřena, ale nyní již opět funguje. Tudíž všechno zde svítí novotou.
Atmosféru to tady má spíš jako bar na pláži, než česká hospoda - asi za to můžou všelijaké rákosové stříšky a ozdůbky a nábytek ze světlého dřeva v kombinaci s bílými stěnami.
Vejdeme-li dovnitř, máme výčep na cihlové zídce a pod slaměnou (nebo rákosovou?) střechou po pravé ruce a naproti němu je místnost, která má podél stěn šest stolů pro 5-6 hostů a jeden malý stolek pro 4 uprostřed.
Od výčepu dozadu vystoupáme po třech-čtyřech schůdkách do další místnosti s pěti stoly po pěti místech. Najdeme zde i WC (dveře jsou skryty za příčkou s nezbytnou rákosovou střechou), je čisté, papír k dispozici, ale... mušle jsou proklatě nízko. Vzadu je vchod do kuchyně.
Nabídka jídel je bohatá a pestrá, minutky přijdou průměrně na stovku, přes poledne jsou k mání i hotová jídla (50 - 80 korun). Ze studeného jsou utopenci, nakládaný hermelín, gothaj, zavináč, topinky, tousty, bramborák a smažená křídla. Velmi nám tu chutnalo. Taky mají vynikající poháry, zmrzlinový na způsob "horkých malin".
Obsluha je příjemná, pivo dobré (ale tmavé došlo po druhém půllitru), vychlazené, dobrá pěna. (Při naší druhé návštěvě došlo pro změnu pivo světlé...:-)) Ale je to místo, kam se hodláme ještě vracet.
Krušovické pivo vystřídal v roce 2006 sortiment pivovaru Staropramen.

Otvírací hodiny

   Po - Pá 10 - 22

Sortiment piva:

Staropramen 10% světlé......19,-
Staropramen 10% tmavé.......19,-
Staropramen 12% světlé......22,-

Ceny v korunách a za půllitr. Zaznamenáno 16.2.2006
STAROPRAMEN