U NOVOTNÝCH

Zdíkov 55

Nově postavená, velmi příjemná restaurace v srdci Zdíkova, naproti autobusovému nádraží. Zlákalo nás, že jako jedna z mála hospod v okolí nabízeli zdejší pivo - strakonického Dudáka.
Hlavní lokál (hned za vchodovými dveřmi) je velká místnost do L s klenbou a selským světledřevěným nábytkem (bez ubrusů). Je příjemně nepřeplněná.
Vedle vchodu je zástěna ze světlého dřeva s věšáky na kabáry, nade dveřmi visí velké hodiny, další kyvadlovky jsou u výčepu. Je zde 8 stolů po šesti místech a jeden pro osm lidí, kolem stěn lavice, nábytek je bytelný.
Zdi zdobí kromě kulatých světýlek různé žánrové obrázky, okénka záclonky a živé květiny, hraje nehlasitá a nevtíravá hudba. V rohu vedle v chodu hraje (někdy) malá televize. Podlaha je ze světlých dlaždic.
Výčep (světlé dřevo a bílé kachle) se nachází naproti vchodovým dveřím, za ním je všětší a noblesnější salonek (dva čtvercové stoly pod okny, boxy z polstrovaných lavic, vejde se až 7 lidí) a jeden oválný stůl se sedmi židlemi. Po levé straně je ještě jedna nezařízená místnost s kulečníkem (karambol) a dál se prochází na WC, čisté, světlé, s papírem, ženy nemusí žebrat o klíč, světlo samo zhasíná a rozsvěcí, ale splachovat musíte holt už sami.
Obsluha je příjemná, psi do restaurace můžou.
K jídlu mívají jednu hotovku (tentokrát to byl guláš), slušné porce, chutné, levné. Pivo vynikající, čepované s láskou. Až jsme z toho zapomněli, za kolik ho vlastně mají.

Otvírací hodiny

  Po - Pá 10 - 22
    So 10 - 23
    Ne 10 - 24

Sortiment piva:

Dudák
Poslední záznam 11.3.2004.
STRAKONICKÝ DUDÁK