NA VÝLETĚ

Nový Vestec; tel.: 604 806 096

Doufali jsme, že v obci bude ještě jedna hospoda, když Lázně Jizera u mostu byly zavřené díky svatbě. Po kilometru cesty po silnici směrem k Brandýsu se na nás usmálo štěstí.
Dovnitř se můžete dostat dvěma způsoby, buď přímo z ulice, nebo přes zahrádku, kde jsou i stojany na kola. Pokud jdete z ulice, je restaurace vlevo a formanka-výčep vpravo, to bylo to správné místo i pro nás, uhnízdili jsme se u velkého čtvercového stolu pro osm lidí. Hned vedle se točilo pivo a před výčepem stál ještě jeden dlouhý stůl pro štamgasty (14 míst), za námi pod oknem se rozkládal ještě jeden dlouhý pro dvanáct lidí. Stoly pokrývají červené ubrusy Gambrinus, sedí se na židlích, u stěn pak na lavicích.
Bílé stěny jsou asi do 1,5 metru obloženy tmavodřevem. Výzdoba je strohá, nad pípou pípa, různé kalendáře Pilsner Urquell, fotky fotbalových mužstev, obrázky koní.
Za výčepem je ještě malý salonek se třemi stoly, který je oddělen kosočtvercovou mříží. Venku na dvorku potom poměrně velká krytá zahrádka, 4 stoly v dřevěných boxech, několik dalších se zahradními křesílky. Cestou na zahrádku mineme dveře na WC (čisté, prostorné, papír je k dispozici).
K pivu nabízejí pochoutky typu utopenec (20,-), pepřenky (21,-), zavináč (25,-), nakládaný hermelín (28,-) a jako zlatý hřeb pražené grundle za 42 korun, dali jsme si je dvakrát. Teplá jídla v restauraci jsme nesondovali, vypadalo to, že v době naší návštěvy se zrovna moc nevařilo.
Obsluha je celkem příjemná a ochotná.

Sortiment piva:

Gambrinus 10%........16,-
Prazdroj
Ceny za půllitr v korunách. Zaznamenáno 28.5.2005
GAMBRINUS PRAZDROJ