NÁVRŠÍ

Stříbrnice, Staré Město pod Sněžníkem; tel.: 774511165, 774421300

Horská turistická chata, od toho se odvíjí vše. Je oblíbeným místem všech možných poutníků. Byli jsme tu tři dny na jednom srazu starých spolužáků, kteří slavili desáté výročí organizovaného ježdění sem. (Mimochodem, i když dělali sraz někde jinde, vždycky té akci říkali "Návrší"...)
V jídelně, která slouží jako lokál, jsou tři stoly pro 9 lidí nalevo od výčepu (odděleny zúženým průchodem) a jeden stejně velký před ním.
Na bílých stěnách je dřevěné obložení v tmavé barvě do výšky asi 180 cm s háčky na kabáty, na stropě kontrastují tmavě hnědé trámy. Po stěnách visí obrázky okolí ze všech možných dob, mapy, kalendáře, kůže z kance, parohy a tak podobně.
Klubovna, která slouží jako jídelna, je o něco prostornější a světlejší, okna, obložená truhlíky s květinami jsou ze dvou stran. Obložení stěn (až ke stropu z desek z podobného materiálu) je pseudodřevěné, vypadá to na nějakou umělinu, i zde jsou na stěnách různé mapy okolí a vlevo nahoře je televize. Vejde se sem k sedmi stolům s červeně kostkovanými ubrusy asi 40 lidí.
Venku je ještě dětské hřiště a pár dřevěných stolů s lavicemi.
Na WC musí muži běhat až do druhého mezipatra, ženy to mají o patro blíž. Záchody jsou spojeny s umývárkami. Celkem málo prostorné, papír k dispozici.
Vaří velmi dobře, potěšily mě opékané škubánky, kterým zde říkají bramboráčky, párky, smažák s hranolkama, dostanete tu i samotné hranolky s tatarkou, vepřoknedlo i řízek s bramborem, husté polévky. Ceny ovšem rok od roku stoupají celkem strmě. Ze sladkostí mají palačinky, pohár a nanukáč. Je ovšem nutné si chodit pochoutky objednávat k baru, totéž platí až na výjimky i pro pivo.
Psi mají sice na dveřích vyznačen zákaz vstupu (asi aby se neprali s domácí kokršpanělicí), ale není to striktně vyžadováno. Kytary nevadí.

Otvírací hodiny

v sezóně    Ne - Čt  9 - 20
        Pá - So  9 - 22

mimo sezónu zavřeno

přechodné období So  9 - 22
         Ne  9 - 19

Sortiment piva

Nabízené značky piva se liší týden od týdne, pokaždé se tu točí něco jiného. Naposledy
Pernštejn 12%......20,-
Ceny v Kč a za půllitr. Zaznamenáno 17.11.2007
PERNŠTEJN