NA VERANDÁCH

Nádražní 84, Praha - Smíchov; tel.: 257 191 200

Pivovarská restaurace přímo v průčelí hlavní budovy Staropramene.
Vlevo je pivnice, vpravo restaurace, uprostřed širší chodba, kam se vpravo ke stěně vejdou ještě čtyři kulaté vyšší stolky s vysokými stoličkami, nalevo jsou WC, IA kvality, veškerý komfort, i vozíčkáři si zde mohou ulevit.V pivnici je několik vyšších stolů "na stojáka", ale vybavených baržidlemi, takže stát nikdo nemusí. Vejde se sem tak 36 hostů. Bar je po pravé straně. Restaurace je velká, či spíš dlouhá ratejna, stoly a stolky hranatého i kulatého tvaru a různé velikosti se nám nepodařilo spočítat, je jich kolem dvaceti. Mají měděnou desku zasazenou do světlého dřevěného rámu, u stolů jsou buď židle nebo lavice, polstrované červenou koženkou, které uzavírají prostor do jakéhosi boxu. Výčep je vlevo za vchodem, před ním doleva dozadu je ještě prostor, vedoucí k dalším dvěma stolům, od výčepu je vidět skrz velká vitrinovitá okna na stoly v chodbě. Strop vypadá jako z korku, stěny jsou zelené.
Přestože cenová hladina zde patří spíš k těm vyšším, je tu neustále poměrně narváno, pravda je, že mnoho stolů je blokováno rezervačními kartičkami. Obsluha se ale dá přemluvit a na nějaký čas k obsazenému stolu (než začne platit hodina H) vás pustí, pokud si slibuje nějakou tu konzumaci.
Porce nejsou největší, ceny obvykle hodně přes stovku. Pivo je ovšem velmi dobré, uvítali jsme možnost ochutnat jinde nedosažitelný Kvasničák a nabídku belgických piv.
Obsluha je příjemná a rychlá, pustili nás dovnitř i s malým pejskem, ale asi to nebude obvyklé.

Otvírací hodiny

   denně  11 - 24

Sortiment piva:

Staropramen 10% světlý.....24,-
Staropramen 10% černý......24,-
Staropramen ležák 12%......24,-
Staropramen kvasničák......24,-
Staropramen Granát.........24,-
Velvet.....................29,- (0,4l)
Kelt.......................29,- (0,4l)
Stella Artois..............35,-
Hoegaarden White...........39,-
Leffe Blonde...............45,- (0,4l)
Belle-Vue Kriek............38,- (0,2l)
Ceny v korunách a většinou za půllitr. Poslední záznam 17.1.2004.
STAROPRAMEN

VELVET KELT STELLA ARTOIS HOEGAARDEN LEFFE BELLE-VUE