hospoda U nádraží

Šimanovská, Kyje

V historicky dávné době jsme sem chodili na sleziny, dokonce jsme tu podnikli v přilehlé sokolovně nějaký counrybál, ale to všechno odnesl čas.
Ze zařízení V. cenové skupiny se stala díky novému vybavení docela příjemná útulná hospůdka, ale to je asi tak všechno.
Do lokálu se vchází přes chodbu, napravo je vlastní výčep, nalevo místnost s hracími automaty, stolním fotbalem a šipkami, dozadu do chodby se jde na WC, dámy mají WC v prvním patře, kam musí dohopkat po schodech. Papír k dispozici není, WC jsou zanedbané.
Ve výčepu je pípa napravo, jinak tři větší a jeden malý stůl, dohromady asi pro 20 hostů. Naproti pípě je okénko, kterým lze koukat do salonku (dveře do něj jsou nedaleko), není-li třeba načepovat další pivo. V salonku jsou 4 stoly, asi pro 25 lidí.
Nábytek je ze světlého dřeva, vyřezávaný, kolem stěn lavice s velmi vysokými opěradly, stropy jsou klenuté, stěny béžové.
K jídlu mají mít něco pochoutek studené kuchyně (tlačenka, sekaná), ale kuchyně se prý zavírá v 16 hodin. Odhlédneme-li od skutečnosti, k čemu je potřeba kuchyně na ufiknutí deseti deka tlačenky, je tahle skutečnost celkem nepochopitelná vzhledem k otvírací době do pokročilého večera. Prostě přijdete-li do hospody později, než časně odpoledne, kastrůlek se škubánkama s sebou!
Tahle skutečnost (spolu s nevyhovujícími WC) bohužel sesouvá tuto hospodu někam na dno, bez ohledu na to, že se zde každý pátek od sedmi údajně prsí obsluha nahoře bez.
3 deci Pepsi přijdou na 18 Kč.

Sortiment piva:

Staropramen 10%........17
Ceny v korunách a za půllitr. Zaznamenáno 22.4.2003.
STAROPRAMEN