NÁDRAŽÍ DEJVICE

Svérázná hospůdka v budově dejvického nádraží. Poprvé jsem se tu zastavil náhodně na jedno, když hlásili zpoždění vlaku o 20 minut, a zaujalo mě to tu natolik, že jsem se rozhodl ještě se sem vrátit.

Tvoří ji velká místnost, rozdělená na dvě části příčkou. Další členění tvoří dřevěné polopříčky a zástěny, které vytvářejí různě útulné koutky. Do hospody vedou dva vchody, jeden z nástupiště, jeden z boku budovy od zahrádky. Výčep se nachází ve třetím vrcholu pomyslného trojúhelníku, na jehož protilehlé přeponě hraje televize. Na druhém (zadním) konci místnosti je velké zrcadlo, které opticky zvětšuje prostor.
Po místnosti je rozmístěno asi 12 stolů, převážně vybavených čtyřmi židlemi, v některých případech šesti nebo osmi. Stoly z tmavého dřeva kryjí zelené ubrusy se sloganem Chlapi sobě. U vchodu z nástupiště můžete popíjet nastojáka u dřevěného pultíku a levým okem sledovat, zda vám náhodou nepřijíždí vlak.
Stěny jsou nádherně zašlé, mám podezření, že snad je patina uměle přiživována, protože i sbírky pivních tácků na stěnách, které nejsou nijak staré, změnily původně bílou barvu základu na zažloutle šedivou. Když zavřete oči a nasajete vzduch, i přes výkonnou klimatizaci na stropě ucítíte vůni časů dávno minulých. Když oči opět otevřete, tak ty dávno minulé časy i uvidíte - stěny jsou vyzdobeny obrazy komunistických vůdců, artefakty výstroje Rudé armády, různými symboly a podobně.
WC musíte použít to na peróně, toaletní papír a klíč od dámského záchoda leží na výčepním pultu.
Bohužel zde nedostanete nic na zub, ani výběr oříšků, brambůrků a podobných celkem trvanlivých pokroutek není velký, spíš se blíží nule.
Obsluha je celkem příjemná a ochotná, ale často odbíhá kamsi za roh, odkud se pak line elektronické kňourání hracího automatu (ale dobře, že ten krám není přímo na sále). Pivo čepuje rychle a v příjemné kvalitě.

Sortiment piva:

Staropramen 10%..... 17,-
Ceny jsou v korunách a za půllitr. Poslední záznam 21.6.2005.
STAROPRAMEN