MOTOREST

Kbely, Mladoboleslavská 72; 286 852 585

Jediná hospoda, která měla otevřeno ve Kbelích přes Vánoce. A zalíbilo se nám tady, takže nezůstalo u jedné návštěvy.
Restaurace je dimenzovaná na daleko větší návštěvy, než jsme zatím zažili, ale to je dobře, aspoň si je kam sednout.
Celý prostor je obložen tmavohnědým dřevem, vypadá to fakt moc útulně, jako někde na horské chatě. Je rozdělen na tři části - výčep, kam se z ulice vchází přes dvoje dveře, což je zvláště v zimě příjemné, nevycourá se tolik tepla, formanku napravo, kam chodí hlavně štamgasti a kde je i televize (a v koutě před ní hrací automat) a sál nalevo, oddělený červeným závěsem, kde je 8 stolů (z toho dva uprostřed místnosti), po obvodu místnosti jsou někde lavice, jinak židle. Nad jedním stolem visí přídavná lampička - ano, je to stůl karbaníků. Na stěnách je strohá výzdoba - pár plakátů (zvláště pak na nápoj, zvaný Krvesaj) a keramik. (Nedávno byla i sem umístěna televize, hned vlevo za vchodem.) Šlape se po hnědých dlaždicích. Vzadu vedle dveří na WC (chráněny zástěnou) je vchod do herny, která otvírá ve 20 hodin a měl by se tam točit Gambrinus 10% za 15,- a Prazdroj za 19.50.
V sále se hraje jednou za měsíc vždy v pátek country... vlastně to jsou spíš všelijaké trempárny, kapela se také jmenuje Tramp.
WC ještě nedávno nesl stopy nedalekého vojenského útvaru, nic jiného jste se na stěnách nedočetli, než za kolik to kdo kdy měl. Je ovšem nově vybíleno
Přes poledne mívají hotovky, po 14. hodině minutky - v ceně 80 - 100 korun, hovězí 110 - 135, speciality 110 - 120, ryby 60 - 80 korun, zpravidla 150gramové porce. Jídlo je velmi chutné.
Studená kuchyně nabízí pepřenky, matesy, hermelín a podobně, v cenách obvykle 20 nebo 25 korun za 100 gramů.
Obsluha je příjemná, psům vstup povolen.

Otvírací hodiny

   Ne - Čt   10 - 22
   Pá - So   10 - 23

Sortiment piva

Gambrinus 10%.....17,- (docela dobrý)
Ceny v Kč a za půllitr. Poslední záznam 8.11.2004.
GAMBRINUS