VÝSADNÍ HOSTINEC

Mlečice čp. 36; tel.: 371 796 737

2003: Kdysi to byl moc příjemný vesnický pajzlík s vynikajícím pivem. když jsme sem po letech zavítali, přivítala nás načančaná restaurace. Před ní se v zapadajícím slunci roztékaly dva umělohmotné stolky, které sice byly opatřeny slunečníky, ale bez jakéhokoli efektu, protože nenastavitelnými. A u nich jsme museli strávit pár hodin, protože žízeň byla opravdu veliká a se psem nás dovnitř prostě nepustili. Výčepní by se možná nechal přemluvit, ale jeho "něžnější" polovička byla arogantně nekompromisní. Co kdyby třeba přijeli nějací Němci, že (i když, co by v tomhle zapadlém koutě asi hledali).
Restaurace uvnitř má vyvolávat dojem "staročeské hospody", nápisy a vtipně staročeskými veršovánkami po zdech počínaje a kachlovými kamny - pecí - krbem konče. Tento dojem narušuje televize v pravém horním rohu. Ke čtyřem větším a jednomu malému stolku se vejde 18 hostů, naproti cihlovému a dřevěnému výčepu-baru (o jeho dřevěný pult se hezky opírá; museli jsme si samozřejmě ze začátku běhat pro pivo - a s vysokou frekvencí - sami, než ženská zalezla někam do kuchyně a chlap se ustrnul) jsou dveře do salonku asi pro deset lidí. K hospodě patří také velký sál, kde se pořádají zábavy.

2005: Po dvou letech má hospoda nového majitele, který vypadá lidštěji, než ten předchozí. I když, jak sám přiznal, není moc zkušený a do pravé mrštnosti mu ještě hodně chybí.
V době naší poslední návštěvi měli nějakou hotovku - vepřo knedlo za 55 korun, porce velká, jídlo chutné, a nakládaný hermelín (40 korun).
Na WC se chodí dveřmi vpravo od výčepu (záleží ale na straně, odkud se koukáte), je IA kvality, papír k dispozici.

Sortiment piva

Gambrinus 10% .........16,-
Prazdroj
Ceny v korunách a za půllitr. Poslední záznam 10.9.2005.
GAMBRINUS

PRAZDROJ