MODRÝ DŽBÁN

Římov 26

Původní historický dům U Burdů, kde snad už před staletími byl hostinec. Nyní ho prý vlastní Budějovický měšťanský pivovar a.s., což může vysvětlovat neskutečnou láci zdejšího piva. Dovnitř se vchází z průjezdu do dvora.
V místnosti, ke které je přilepen ještě výklenek s klenutým stropem (tudy se jde po několika schůdkách na WC, sice obyčejný, ale čistý, s papírem a vodou na nožní šlapku), takže výsledný tvar připomíná jakési "L", je 7 stolů se šesti místy a dva pro čtyři hosty. Na jednom stole stojí televize a zabírá polovinu prostoru. Nábytek je bytelný, z tmavého dřeva, kolem stěn lavice, stoly jsou holé, pokryté jen malým zeleným ubrusem uprostřed. Celkově místnost působí prostorným, nepřeplácaným dojmem. I skutečný džbán modré barvy se v jednom výklenku najde.
Výčep překlenuje levý roh vedle vchodu, bílá zídka s pípou je zastřešena. Vedle hřejí (v době naší návštěvy spíš chladila) kamna na dřevo.
Okna mají záclonky jen do půli tabulek a v každém kvete opravdická kytka (klívie). U štamgastského stolu hned vpravo za vchodovými dveřmi se za kytkou schovává malý pejsek a šmíruje, co kdo jí, ani ostatní psi sem ovšem nemají zakázaný přístup. Ze stropu visí lampy jako po babičce a klasická čtvercová klimatizace.
Mají tu velmi levná jídla, porce jsou přitom masivní a pokrmy chutné. Polévka přijde na 12 korun (třetina litru), ostatní jídla (výběr asi z osmi, deseti; guláš se šesti, řízek, smažený sýr či květák, svíčková...) se pohybují v relacích mezi 46 a 60 korunami.
Obsluha je milá a příjemná, ochotná, berou zde stravenky Gastrotur, TicketPro a ChecqueDeJeuner.

Otvírací hodiny

      denně 10 - ?

Sortiment piva:

Samson 10% světlý........11,-
Samson 11%...............13,-
Samson 13%...............16,-
Poslední záznam 10.4.2004. Cena je za půllitr a v korunách.
SAMSON