LYŽAŘSKÁ BOUDA

Liščí hora 189, Černý důl; tel.: 499 736 407, 607 568 841

Chata leží na turistické cestě na Liščí horu, restaurace počítá s návštěvou i zde neubytovaných kolemjdoucích.
Dostaneme se do ní jedním ze dvou vchodů z cest, které jsou k sobě navzájem kolmé. Jedna vede nahoru na horu, druhá končí u Prvosenky.
Pokud vstoupíme vchodem z hlavní cesty, dostaneme se do výčepu, místnost je celá (a další prostory restaurace rovněž) ve světlém dřevě, stoly bez ubrusů. Najdeme tu dva šestimístné, jeden čtyřmístný hned za vchodem a jeden devítimístný naproti pípě. Stoly jsou navzájem odděleny jakýmisi dřevěnými boxíky.
V jídelně, kam se dostaneme kolem výčepní stolice, stojí po obou stranách místnosti devět šestimístných stolů s lavicemi. Když jí projdeme, narazíme na stolní fotbálek, nalevo potom máme druchý vchod a dál dozadu velký sál, kde se pořádají různé akce (v době naší návštěvy nějaký sjezd dýdžejů) a ovšem také WC - čisté, prostorné, papír k dispozici, ale než se sem z výčepu dostanete, může být mnohdy pozdě.
Hotová jídla prodávají od 65 korun výš, stopadesátigramové minutky do stokoruny, klobása je za 40, párek za 35, hemendex za 55 koňur. Utopence, zavináče, hermelín kolem pětačtyřicetikoruny. Mají taky krupicovou kaši, což mě naplnilo neskonalým nadšením. K pivu se ale moc nehodí, nadšení opadlo velmi brzy.

Otvírací hodiny

        10 - 22

Sortiment piva:

Gambrinus 10%..........25,-
Prazdroj...............35,-
Ceny v korunách a za půllitr. Zaznamenáno 21.1.2007
GAMBRINUS

PRAZDROJ