U KRÁLE VÁCLAVA IV

Komenského 555, Točník

Vchází se rohem a hned na dveřích je napsáno, že psi teda ne. Což je škoda, obvykle mám Čertíka s sebou.
Výčep je vzadu napravo, před ním jsou pod oknem dva stoly - asi pro 13 lidí dohromady. Nalevo pod oknem je jeden stůl pro šest a jeden pro osm lidí. Nalevo od výčepu jsou zelená kachlová kamna a stolek se šuplíčky pro karetní hry. U stěn jsou lavice, jinak židle, nábytek je ze světlého dřeva. Stěny jsou žluté, do výšky 1 metru tmavozelené, nechybí věšák na noviny, na kabáty, obrázky na stěnách, nad vchodem do sálu vlevo visí portrét Františka Josefa II.
V sále se nachází 9 stolů pro 8 - 10 lidí, stolní fotbal a pódium. Projde se jím na chodbičku, na které srdce zasvěcencovo zajásá nad nádhernou sbírkou pivních etiket Herold a Berounský medvěd a historie hospody. Z chodbičky se dostanete na WC (velmi příjemné, papír k dispozici), nebo do "fialového" salonku (5 stolů celkem pro 20 hostů).
Venku je zahrádka, 5 dřevěných stolů s lavicemi.
Obsluha byla v době naší poslední návštěvy víc než netečná.
K jídlu je možno zakousnout něco ze studené kuchyně (utopenec, tlačenka, matesy, talián, párek, slanina) od 20 do 25 korun. Dva druhy polévky (20,-Kč), tři druhy teplých jídel 65 - 70 korun. Nabídka visí na tabuli vlevo vedle výčepu.
Čepují tu do firemních sklenic, které nesou nejen jméno pivovaru, ale i hospody. Stejně tak účtenky, které jsou navíc docela vtipně pojaté.
Hospoda je zásobena vínem z vinice Jiřího Lobkowicze ve vlastní režii.

Otvírací hodiny

    Po   -
  Út - Čt 15 - 23
  Pá - So 12 - 23
    Ne 12 - 21

Sortiment piva

Herold 10%.................15,-
Herold 12%.................17,-
Herold 13%.................17,-
Herold Granát..............20,-
Ceny v Kč a za půllitr.
Poslední záznam 19.8.2007.
HEROLD