KLÁŠTERNÍ PIVOVAR STRAHOV

Strahovské nádvoří 302/10 Praha 1; tel.: 233 353 155

Zase jedno místo, kde dostanete vynikající pivo, bohužel, pro našince trochu moc drahé. Stojí ale za to si sem na něj občas smlsnout, zvlášť pokud jako věrný štamgast dostanete kartu na 20% slevu.
Vchází se přes velký dvůr, kde je asi 25 kulatých stolů se čtyřmi umělohmotnými křesílky, krytých před nepřízní počasí velkými hranatými slunečníky Budvar (v barvách Budvaru jsou i popelníky, lucerničky a podobné drobné vybavení). Stěny dvora jsou bílé (nepočítáme-li okna okolních stavení), na zadní je zajímavá malba "Výroba piva".
Vlastní pivovar je vlevo, přímo proti vchodu je krásný výčepní pult, vyzdobený měděnými trubkami, ciferníky a chmelovými trsy, po pravé ruce měděné tanky pivovárku a po levé pět stolů z polotmavého dřeva s lavicemi, vejde se sem asi 26 hostů. Chřípí vám dráždí příjemná vůně vařeného piva - vaří se přímo před očima hostů. Vzadu vedle dveří na WC (IA kvality, ale bohužel jen pro jednu osobu) je koutek s historickými obrazy a všelijakostmi.
Nyní je otevřená i velká restaurace, která pohltí turistické výpravy a v pivovaře nemusí být tak těsno. Jídlo je poměrně drahé, řízek asi za stopade, 200gramová porce nějaké hovězí speciality přijde na víc než tři stovky, celkem dostupné jsou studené (cca 60-70 korun) a teplé (kolem 80 korun) předkrmy, není to k nasycení, ale jako pochoutka k pivu to stačí. Specialitka bramborák s pivním sýrem vyvolává na patře neutuchající a dlouhotrvající chuť na další hrnky piva. Koneckonců, už jim fungují internetové stránky, tak můžete nahlédnout do aktuální situace na jídelním lístku.
Obsluha je příjemná a ochotná.
Pivo se tu podává v pěkných kulatých "půllitřících" (mají ovšem jen 4 deci) a je vynikající.

Sortiment piva:

Svatý Norbert 13% polotmavé....49,-
Svatý Norbert 14% tmavéé.......49,-
Budvar 12%.....................49,- (0,5 l)
Ceny v korunách a za 4 deci. Zaznamenáno 31.3.2006
SVATY NORBERT

BUDVAR