CHATA KOZÁKOV

Chuchelná

Vrcholová chata na Kozákově je zrenovovaná, ubylo místa uvnitř, přibylo komfortu a zvedly se ceny, i když se pořád ještě dají brát za lidové.
Už se nevchází bokem, ale dveře jsou kolmo proti parkovišti. Z předsíňky doprava se dostaneme do sálu.
Čtvrtinu bývalé velké čtvercové místnosti zabírá bar - výčep a za ním sociální zařízení (mimochodem, IA kvality, dostupné, prostorné, čisté, s papírem). Před výčepem jsou dva dřevěné stoly, každý pro šest návštěvníků, další části místnosti jsou odděleny a rozděleny tu paravanem, tu masivním sloupem, tu rantlem. Stoly jsou kolem zdí a také uprostřed u sloupu, celkem jich je ještě 12 (s pěti nebo šesti místy). Jeden ze stolů stojí na pódiu, odkud zřejmě hraje (nebo bude hrát) někdy živá hudba.
Stěny jsou béžové, zdobí je spousta fotografií Českého ráje, převážně zimních. U sloupu stojí připravena zelená kachlová kamna.
Hotovky pořídíte za 70 - 75 korun, minutky od 80 do 100 korun. Česnečka stojí 25, hovězí vývar 17 korun, ale polévky jsou husté a poměrně chutné.
Obsluha je příjemná a milá, ale se psem dovnitř rozhodně nesmíte.
V areálu u chaty je ještě bufet se zhruba šesti sedmi masivními světledřevěnými stoly na louce a třemi-čtyřmi na terásce u boudy. Bez obsluhy, chodí se k okýnku, kousek vedle taky grilujou masičko. Za pěkného počasí je to také příjemné posezení.

Otvírací hodiny

  Ne - Čt  11 - 19
     Pá  11 - 21
     So  11 - 20

Sortiment piva:

Krušovice Mušketýr (11%)......17,-
Krušovice Imperial....%.......20,-
Poslední záznam 4.9.2004.
KRUŠOVICE