U ZRCADLOVÉ KOZY

Turnov, Dolánky, tel.: 721 475 581, 481 321 370

Tahle útulná a strategicky položená hospoda se stala naším druhým domovem, když jsme přestali chodit do Klokočí. Párkrát jsme spali v hospodě, ale i venku u ohniště nebo na louce. Když jsme nevydrželi juchat do poledne dalšího dne...
V hlavní místnosti, kde je výčep, je nábytek ze světlého dřeva, poměrně zářící novotou. Vejde se sem asi 20 hostů. U baru jsou 4 stoličky. Výzdoba - lebky bizona, daňčí parohy a podobně, dále pak povídání o koze, podle níž dostala hospoda jméno. U dveří na verandu jsou kamna, ve kterých se v zimě topí... a hřejou! Bohužel, hostům, sedícím v jejich bezprostřední blízkosti rychle teplá pivo.
Na verandě jsou stolky s kovovými židlemi - taky asi 20 hostů - je tu k dispozici kulečník (karambol), stolní fotbal, hrací automat, jukebox...
A pak je tu ještě terasa, zastřešená, ale na volném vzduchu, rovněž nové stoly s lavicemi, kam se vejde 36 lidí. A ještě je venku zahrádka - i s barem, kde se ale točí Gambrinus a prodávají klobásy a není to tak úplně v režii zdejšího hospodského. A o kus dál ještě ohniště a gril.
V době naší poslední návštěvy ale bar s Gambrinusem nevrtěl, rovněž zmizely stoly z terasy a byly nahrazeny méně kvalitním nábytkem. Zato na zahrádce se stoly a lavice podstatně zbytelnily.
WC je IV. cenová, ale hajzlpapír se tu občas vyskytne, když máte štěstí...
Psům vstup dovolen, ale pozor, domácí pes se někdy utrhává a pere..
K jídlu dostanete klasickou studenou kuchyni a pár teplých jídel podle nálady klohnitele - řízek (70 -80 Kč), guláš, knedlíky, tousty. Taky je možné dát si jen hranolky s kečupem. Polévka je za dvacku a je vařená s láskou a invencí, zvlášť vhodná jako vyprošťovák po předchozí divoké noci. Pivo je naprosto vynikající.
Personál je příjemný... vždyť je to náš kamarád. Jinak ale střílí do vzduchu z pistole, když se hosté moc rozdovádějí.

Otvírací hodiny

  Po  zavřeno
  Út  12 - 22
  St  12 - 22
  Čt  12 - 22
  Pá  10 - 22
  So  9 - 24
  Ne  9 - 20

V zimní sezóně je otevřeno jen o víkendu.

Sortiment piva:

Svijanský máz (11%) ......14,- 
Svijanský kníže (13%).....16,- 
Ceny v korunách a za půllitr. Poslední záznam 5.9.2004
SVIJANY