KOTVA

U národní galerie 471, Praha-Zbraslav; tel.: 257 923 708

Restaurace, kam by se muž nemusel stydět pozvat ženu na večeři, a přitom s naprosto lidovými cenami.
Dovnitř se pokračuje rovně a potom vpravo z malé předsíňky (nalevo se jde do formanky). Prostory jsou rozloženy do dvou místností, kde ta zadní působí víc noblesně, v přední je za to krb.
Obdélníkový výčep je cihlový, hrázděný dřevěnými trámy a uvidíme ho po pravé ruce při příchodu do přední místnosti, kolem něj jsou čtyři baržidle. Naproti u zadní stěny je krb s bočním otvorem, aby na oheň bylo vidět i od nejzadnějšího stolu. Těch je v místnosti 7: dva hned u vchodových dveří se dvěmi místy, jeden větší uprostřed místnosti pro osm lidí, pod vitrážovými okny jsou dva čtyřmístné stoly a před výčepem dva dvoumístné.
Celý interiér působí útulně starobyle. Hraje příjemná, nevtíravá hudba.
V zadní místnosti, kam se dostaneme přes spojovací chodbičku s přístupem na WC (čistá, světlá, samosplachovací, papír k dispozici)s několika náhradními židlemi a dětskou sedačkou, je po obvodu rozloženo 7 pětimístných stolů a jeden šestimístný kulatý uprostřed. Ubrusy zde jsou bílé s tmavočerveným prostíráním.
Jídlo bylo připraveno s fantazií a chutně, skoro bych dal za pět, vzhledem k ceně, jen... po dlouhé cestě domů se mi nějak urychlil metabolismus, a to tak, že velmi. Je otázka, může-li za to restaurační krmě, nechci křivdit, mohl jsem se něčeho nadýchat v ovzduší.
Studená kuchyně je k mání od 22 (tlačenka) do 45 korun (nakládaný hermelín), hotovky kolem 65 korun, jídla na objednávku cca 90,- i s přílohou, nabídka minutek zabere 2 strany tříjazyčného jídelního lístku: vepřové (90,-), hovězí (130,- 200gramové porce), saláty (40), bezmasá jídla, těstoviny, sladkosti - poháry (40 - 50 korun). Přílohy jsou za dvacku. Polévky 12 - 15 korun.
Zajímavá je nabídka tzv. hranolkového či kroketového menu (300 gramů s kečupem a tatarkou za 40 Kč), totéž s americkými brambory o deset kaček dražší.
Berou zde stravenky TicketPro, Gastrotur, Exit Group, Checque deJeuner. Psi dovnitř můžou, obsluha je velmi milá, příjemná a ochotná.
WC normální, žádná přílišná sláva, papír ano.

Otvírací hodiny:

              11:00 - 23:00 
    formanka  11:30 - 22:00

Sortiment piva:

Gambrinus 10% světlý.......14,-
Kozel 10% tmavý............14,-
Prazdroj...................21,-

Ceny v korunách a za půllitr. Poslední záznam 7.2.2004
GAMBRINUS PRAZDROJ

VELKOPOPOVICKÝ KOZEL