U KRÁLE JIŘÍHO

Novákových 39, Praha - Libeň

Hospůdka na konci Libně, potkat lišku, tak vám řekne "dobrou noc"... No ne, civilizace je odtud velmi blízko, jen jednu stranu za tramvajovou tratí uzavírá nějaká magistrála.
Uvnitř to ale vypadá docela zajímavě, když projdeme výčepem (kde je jeden stůl se sedmi místy pro štamgasty, televize v rohu nad pípou a dva hrací automaty), dostaneme se do docela utěšeného prostoru.
V místnosti je rozloženo celkem 9 stolů po sedmi místech, místy oddělených od sebe jakousi zástěnou, kolem zdí jsou lavice, všechno z tmavého dřeva, opěradla lavic jsou polstrována tmavou kůží. Stoly kryjí zelené ubrusy Staropramen.
Stěny zdobí legrační malůvky s historickou či náboženskou, ale vždy pivní tematikou.
Do výčepu je průhled jakoby skrz otvor do pece, vedle vedou dveře na WC, IV. cenová, o klíče a toaletní papíry se musí škemrat ve výčepu.
Z jídelního lístku to vypadá, že je tu velmi levně, 100gramové jídlo za 30 - 50 korun, ale je připojena douška, že cena se počítá ze skutečné gramáže, která bývá dvojnásobná... no, už jsem viděl 200gramový řízek podstatně větší, takže je otázkou, zda vlastně ušetříte... Polévky jsou v relacích 12 - 15 korun.
Obsluha byla celkem ochotná a příjemná, psi sem můžou, berou stravenky Gastrotur a TicketPro.

Otvírací hodiny

   Po - Pá  10 - 22
   So - Ne  11 - 22

Sortiment piva:

Staropramen 10% světlý.....14,50
Ceny v korunách a za půllitr. Poslední záznam 29.1.2004.
STAROPRAMEN