U KAVALÍRA

Jaselská 10, Praha 6; tel.: 224 322 437

Najít tuhletu hospodu není nic snadného, protože se dovnitř leze barákem. Sice venku visí poutače na Prazdroj a na Guinness, ale pouze ten první nad dveřmi, kterými se do domu leze, ten druhý je umístěn nad výlohou zcela irelevantního krámku. Hospoda vlastně vznikla na dvorku, který byl zastřešen.
Uvnitř to vypadá trochu jako v irském pubu, ale není to irský pub. Bar je čtverhranný, přístupný ze tří stran a kolem něj stolky a židle a křesílka "každej pes jiná ves". Tipoval bych to na 50 lidí, za barem je ještě miniaturní salonek asi pro 10. Piáno, spousty dekorací "vyhrabali jsme ze sklepa".
V chodbě naproti pánským WC je jesště jeden oddělený salonek, jsou zde elektronické šipky.

vypůjčeno od STARY_PROFIK bez jeho vědomí
Obejdeme-li bar, tak můžeme vylézt po schodech do patra nad ním, které je přímo pod dřevěnou střechou. Vejde se sem asi 40 lidí. je tam ale strašné vedro, i když jsou otevřena okna na střeše. (Jo, teplý vzduch stoupá nahoru...) Ale byla tu poměrně tma, šeroslepé osoby mají potom potíže s orientací, o čtení denního tisku nemluvě.
Nedá se říct, že by se tu žilo špatně, dokonce i dobře vařej, i když poměrně draho (a ještě připočítávají couvert 10,- Kč), ale - polévka, byť dobrá, byla pouze vlažná. Kolem poledne mají hotovky v cenovém rozmezí 60 - 80 Kč. Pivo dobré nebylo, snad jedině Guinness snesl trochu přísnější měřítko.
No a WC je zoufalost - na tak velkou hospodu (a neustále narvanou, obvykle nemáte šanci se vejít) pouze jeden umolousaný pisoárek... (a jedna mísa). Papír ovšem k dispozici je.
Personál je sice ochotný, ale zase ne příliš (třeba při mojí poslední návštěvě si mě všiml, až když jsem mermomocnil pivní tácky:-)). Takový inertní. A příliš okatě mu jde o zisk.
Mají poměrně rozsáhlou nabídku cizokrajných lahvových piv (Murphy's, Kilkenny, Heineken - za 45 Kč, Corona, Desperado za 80) a jabkový Cider (50 Kč).
Čaj 17,- Kč, káva 25,- (presso).
Psi sem můžou bez problémů. A jak jsem tak koukal, na kytary se tu hrát taky může, i když v odděleném salonku.

Otvírací hodiny

  Po - Pá  11:30 - 02:00
    So  15:00 - 02:00
    Ne  15:00 - 24:00

Sortiment piva

Gambrinus 10%....20,-
Kozel tmavý......20
Velvet...........24,-
Prazdroj.........26,- (4 deci)
Guinness.........48,- (4 deci)
Ceny v Kč a za půllitr. Poslední záznam 20.5.2003.
KOZEL GUINNESS

GAMBRINUS PRAZDROJ